Darkglass ADAM

Newsy

Krzysztof Inglik

Darkglass ADAM

ADAM, czyli najnowszy efekt firmy Darkglass to skrót od "Aggressively Distorting Advanced Machine", czyli "Zaawansowane urządzenie do agresywnego przesterowywania"

Jest on wynikiem współpracy z jednym z najbardziej cenionych artystów dzisiejszej sceny metalowej - basistą Adamem "Nollym" Getgoodem. Ten efekt to zebrany w całość arsenał brzmień jakimi zechciał podzielić się Nolly.

ADAM wyposażony jest w trzy w pełni programowalne banki presetów sterowane obrotowymi pokrętłami w footswitchach. Każdy z nich przechowuje unikalne ustawienia użytkownika złożone z kompresji, przesterów, impulse response, parametrów EQ i ustawień łańcucha sygnału. Wyposażony w unikalny i innowacyjny, najwyższej klasy precyzyjny interfejs dotykowy z suwakiem, z 6-pasmowym programowalnym korektorem.

Efekt ten zawiera również interfejs audio ze złączem USB-C i zbalansowane wyjścia stereo dla monitorów studyjnych. Jest wyposażony w wyjątkowo dokładny tuner chromatyczny, który znakomicie poradzi sobie z niskimi częstotliwościami - niezależnie czy jest to gitara o obniżonym stroju czy bas.

Darkglass ADAM - cechy:

  • Compression - Kontroluje moc wzmocnienia wejściowego do kompresora i inteligentnie reguluje je na taką moc wzmocnienia, aby sygnał pozostał przesterowany na odpowiednim poziomie, bez względu na to, ile kompresji jest zastosowane.
  • Drive - Dodaje przesteru i napędza sygnał. Przektręć pokrętłem i dodaj vintage'owego distortion w stylu Nolly'ego do swojego brzmienia.
  • Character - Zmienia ton distrortion, dodając jasności brzmieniu.
  • Blend - Miksuje przesterowany sygnał i czysty sygnał łańcucha bocznego.
  • Level - odpowiada za całkowitą głośność urządzenia.
  • Dotykowe suwaki - Każdy suwak ma zakres od -12 dB do 12 dB. Od lewej do prawej pasma częstotliwości dla każdego suwaka odpowiadają niskim częstotliwościom, 250 Hz, 500 Hz, 1,5 kHz, 3 kHz - wysokim.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.darkglass.com oraz www.guitarcenter.pl