Basowy Overdrive One Control Blackberry Bass OD

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ONE CONTROL
Basowy Overdrive One Control Blackberry Bass OD

One Control Blackberry Bass OD nawiązuje do oryginalnego układu BJFe Blueberry Bass Overdrive, jednej z pierwszych i klasycznych konstrukcji od BJFe.

Jest to bardzo delikatnie brzmiący overdrive, zaprojektowany z myślą o basistach (ale także idealny dla gitarzystów), który pomaga stworzyć lekko przesterowane brzmienie, z zarysowanym dolnym pasmem, niezależnie od użytego wzmacniacza. Wiele muzyków nazywa tą charakterystyczną barwę jako 'grit' – czyli brzmienie zbliżone do mocno rozkręconych lampowych wzmacniaczy. Teraz dźwięki te dostępne są w małym formacie kostki.

Bjorn Juhl wziął jako punkt wyjścia jeden z pierwszych modeli BBOD jakie powstały, do układu dodał pokrętło Body, dzięki któremu nasycimy brzmienie środkiem, tak aby gitara lepiej odnajdywała się w miksie, bez konieczności zwiększania głośności. Najnowsza wersja, w wydaniu One Control, to idealne narzędzie do podkreślenia basowego brzmienia. A co więcej, może okazać się tajną bronią w przypadku gitarzystów strojących się niżej, czy grających na 7/8-strunowych instrumentach, wnosząc jeszcze więcej dolnego pasma.

Specyfikacja:

· basowy efekt overdrive
· oparty na układzie BJFe Blueberry Bass Overdrive
· zaprojektowany specjalnie dla gitarzystów basowych (znajdzie zastosowanie także wśród gitarzystów)
· idealny dla lekko nasyconych overdrive brzmień, po mocno podkreślony bas
· konstrukcja Bjorna Juhla
· true bypass
· kontrola Body, Drive, Volume, Depth
· przełącznik nożny bypass, dioda LED
· aluminiowa obudowa
· gniazda 6,3 mm mono in / output
· zasilanie opcjonalnym zasilaczem 7 - 15V DC, wtyk baryłkowy 2,1 x 5,5 mm, polaryzacja (-) środek, brak zasilania bateryjnego, pobór prądu 3,6 mA
· wymiary (D x S x W) 113 x 66 x 46 mm
· waga około 305 g

One Control Blackberry Bass OD będzie dostępny pod koniec sierpnia w cenie ok 989 PLN.

 

 

https://www.one-control.com/
www.w-distribution.de