Red Panda Tensor

Newsy
Pozostałe artykuły marki RED PANDA
Red Panda Tensor

Wkrótce dostępny będzie nowy efekt Tensor amerykańskiej marki Red Panda.

Amerykański producent Red Panda zyskał popularność dzięki świetnym cyfrowym efektom. Wysokiej jakości procesory i nietuzinkowe obwody to filar działalności firmy. Nim dany efekt jest gotowy do sprzedaży, podlega dokładnym testom i dalszemu udoskonalaniu przez rok lub dwa lata. Podobnie było z najnowszym Red Panda Tensor.

Tensor oferuje efekty odwróconej i zatrzymanej taśmy, zmiany wysokości tonu, „przeciąganie” czasu i zamrażanie. Wszystkie powyższe można ze sobą łączyć w kreatywny sposób - a zwalnianie, przyspieszanie i przewijanie następuje w czasie rzeczywistym. Całkowita kontrola nad ciągłością sygnału bez zmian wysokości dźwięku. Zapętlenia, overduby i szatkowanie fraz w zakresie do 4,8 s. Na sygnał działa „inteligentna losowość” regulowana potencjometrami. Efekty, jakie można uzyskać to m.in. losowe przerwy w sygnale znane z płyt CD, „zacięcia”, rytmiczne powtórzenia, nieregularna fragmentacja i nieobliczalne zmiany wysokości.

Oba przełączniki nożne posiadają stały i chwilowy tryb działania, tak aby tworzyć nagłe zmiany wysokości czy kontrolowane błędy oraz przewijać większe fragmenty sygnału. Tensor™ posiada przyjazną pedalboardom obudowę – wszystkie złącza znajdują się w jej górnej części. Kontrolery są łatwo dostępne i umieszczone na tyle ergonomicznie, że pozwalają na regulację podczas gry. Natomiast, kompatybilność USB MIDI ułatwia nagrywanie i tworzenie sekwencji. Efekt zaprojektowano i złożono w Detroit, USA. Pobór prądu urządzenia wynosi około 250 mA. Do zasilenia wymagany jest opcjonalny zasilacz 9V DC. Brak zasilania bateryjnego.

Efekt będzie dostępny pod koniec maja w cenie około 1770 PLN.

 

www.redpandalab.com
www.w-distribution.de