Red Panda Tensor

Newsy
Red Panda Tensor

Wkrótce dostępny będzie nowy efekt Tensor amerykańskiej marki Red Panda.

Amerykański producent Red Panda zyskał popularność dzięki świetnym cyfrowym efektom. Wysokiej jakości procesory i nietuzinkowe obwody to filar działalności firmy. Nim dany efekt jest gotowy do sprzedaży, podlega dokładnym testom i dalszemu udoskonalaniu przez rok lub dwa lata. Podobnie było z najnowszym Red Panda Tensor.

Tensor oferuje efekty odwróconej i zatrzymanej taśmy, zmiany wysokości tonu, „przeciąganie” czasu i zamrażanie. Wszystkie powyższe można ze sobą łączyć w kreatywny sposób - a zwalnianie, przyspieszanie i przewijanie następuje w czasie rzeczywistym. Całkowita kontrola nad ciągłością sygnału bez zmian wysokości dźwięku. Zapętlenia, overduby i szatkowanie fraz w zakresie do 4,8 s. Na sygnał działa „inteligentna losowość” regulowana potencjometrami. Efekty, jakie można uzyskać to m.in. losowe przerwy w sygnale znane z płyt CD, „zacięcia”, rytmiczne powtórzenia, nieregularna fragmentacja i nieobliczalne zmiany wysokości.

Oba przełączniki nożne posiadają stały i chwilowy tryb działania, tak aby tworzyć nagłe zmiany wysokości czy kontrolowane błędy oraz przewijać większe fragmenty sygnału. Tensor™ posiada przyjazną pedalboardom obudowę – wszystkie złącza znajdują się w jej górnej części. Kontrolery są łatwo dostępne i umieszczone na tyle ergonomicznie, że pozwalają na regulację podczas gry. Natomiast, kompatybilność USB MIDI ułatwia nagrywanie i tworzenie sekwencji. Efekt zaprojektowano i złożono w Detroit, USA. Pobór prądu urządzenia wynosi około 250 mA. Do zasilenia wymagany jest opcjonalny zasilacz 9V DC. Brak zasilania bateryjnego.

Efekt będzie dostępny pod koniec maja w cenie około 1770 PLN.

 

www.redpandalab.com
www.w-distribution.de