Niskobrzmiące nowości Ashdowna

Newsy
Pozostałe artykuły marki ASHDOWN
Niskobrzmiące nowości Ashdowna

Przy okazji tegorocznych targów NAMM, na obleganym i jak zawsze zatłoczonym stoisku brytyjskiego Ashdowna spotkać można było między innymi takich basistów jak Guy Pratt (David Gilmour, Pink Floyd, Roxy Music, The Orb), James LoMenzo (Megadeth), Shavo Odadjian (System of a Down) czy też Wojtek Pilichowski - naszą eksportową gwiazdę niskich brzmień

Oprócz znanych basistów i ogromnej rzeszy zwiedzających skupionych wokół oryginalnego, londyńskiego Double Deckera można było także zobaczyć i posłuchać najnowszych wyrobów z charakterystycznym skrzydlatym logo. Wśród nich, najbardziej interesujące to produkty z serii VALVE stanowiącej w ofercie Ashdowna wyraźny zwrot ku lampowej technologii amplifikacji niskich brzmień.

Potężny 427-watowy ASHDOWN SMALL BLOCK oferuje wyłącznie czystą, w pełni lampową moc. To wzmacniacz, który z pewnością wywoła u nie jednego basisty przyspieszone bicie serca. Jego imponujący preamp oparty aż o 8 lamp KT88 w połączeniu z bazującym na lampach ECC83 stopniu mocy zapewnia niesamowite wrażenia brzmieniowe.

Dla miłośników w pełni lampowych konstrukcji basowych na mniejsze sztuki, brytyjski producent przygotował 30-watowy wzmacniacz ASHDOWN LITLLE BASTARD. Głowa z lampami ECC83 i ECC82 w preampie i EL84 w stopniu mocy posiada pełen zestaw regulacji częstotliwości, wejścia i wyjścia pętli efektów, dwa wejścia instrumentalne oraz wyjście DI.

Na amerykańskich targach premierę miały także nowe konstrukcje hybrydowe Ashdowna: 550-watowy wzmacniacz 550 SPYDER oraz bazujące na nim, wyposażone w dwa głośniki 10" combo 550 TOURING. W obu urządzeniach zastosowano kombinację stopnia mocy ze wzmacniaczy serii ABM z w pełni lampowym preampem stosowanym w głowie SMALL BLOCK.

Dodatkowo Ashdown zaprezentował znane już wcześniejszych imprez targowych hybrydowe głowy serii BTA. Oferują one do 400W mocy w połączeniu z lampową końcówką mocy i nowoczesnym preampem trzeciej generacji, znanego z serii ABM - wszystko zamknięte  w charakterystycznych obudowach z logo brytyjskiego producenta. Stopień mocy wyposażony został w zależności od modelu w: 6 lamp 6550 w głowie BTA 200 (200W) oraz 6 i 8 KT88 odpowiednio w BTA 300 (300W) i BTA 400 (400W).