Marka Carvin znika z rynku

Newsy
Marka Carvin znika z rynku

Po ponad 70 latach istnienia producent tak kultowych konstrukcji jak linia wzmacniaczy Legacy sygnowanych nazwiskiem Steviego Vaia, firma Carvin Audio and Amplifiers, kończy swoją działalność.

W krótkim oświadczeniu opublikowanym na profilu marki Carvin Audio na Facebooku czytamy:

"Z ciężki sercem ogłaszamy, że po ponad 70 latach działalności fabryka Carvin Audio and Amplifiers kończy produkcję. Jesteśmy bardzo wdzięczny za wszystkie lata, które spędziliśmy w tym biznesie oraz wsparcie i uznanie jakim nas przez ten czas darzyliście. Chcemy z tego miejsca podziękować za wasze oddanie naszej marce i sprzętowi, który służył wam wiernie zarówno na scenie jak i w studiu. Mamy nadzieję, że będzie towarzyszył waszej muzycznej karierze przez kolejne lata" - team Carvin Audio.

Na stronie marki Kiesel Guitars, która przez dziesięciolecia była formalnie częścią tego samego przedsiębiorstwa, znalazło się taki oto uzupełniający komunikat:

"W związku z opublikowanym w poniedziałek oświadczeniem marki Carvin Audio and Amplifiers o zakończeniu produkcji chcemy was zapewnić, że fakt ten nie ma wpływu na dalszą działalność Kiesel Guitars USA Custom Shop. Od 2015 roku marki Kiesel Guitars i Carvin Audio działały zupełnie niezależnie od siebie dlatego zakończenie działalności Carvin Audio nie odbije się w żaden sposób na planach naszego przedsiębiorstwa. (...) Chcielibyśmy jednocześnie bardzo podziękować za stałe wsparcie wszystkim naszym klientom, a zespołowi Carvin Audio and Amplifiers życzyć samych sukcesów w przyszłości" - Mark Kiesel (prezes) i Jeff Kiesel (viceprezes), Kiesel Guitars.