Gretsch - dwa nowe modele Players Edition

Newsy
Pozostałe artykuły marki GRETSCH
Gretsch - dwa nowe modele Players Edition

W sierpniu do oferty firmy Gretsch trafią między innymi dwa nowe interesujące modele z linii Professional Collection - Players Edition.

G6118T Players Edition Anniversary with String-Thru Bigsby

To model łączący w sobie tradycję z innowacyjnymi rozwiązaniami, wyposażony w szereg elementów klasy premium. Korpus hollow-body z linii Anniversary wykonano z laminowanego klonu. Podobnie jak w przypadku innych modeli Players Edition, w konstrukcji korpusu o mniejszej grubości wynoszącej 2,25", zastosowano innowacyjne ożebrowanie ML bracing pozwalające zachować brzmienie charakterystyczne dla gitar z pełnymi pudłami. Menzura instrumentu wynosi 24,6" (625 mm).

Gryf o standardowym profilu U również wykonano z klonu, a podstrunnicę o promieniu 12" z palisandru. Na podstrunnicy umieszczono 22 wytrzymałe progi medium jumbo oraz znaczniki pozycji Neo-Classic Thumbnail wykonane z pearloidu. Zastosowano pokryte teflonem siodełko gryfu Graph Tech TUSQ XL, blokowane klucze Gotoh oraz mostek ze strunociągiem vibrato Bigsby B6CP w konstrukcji String-Thru, pozwalającej na łatwiejszą i szybszą wymianę strun i zwiększającą przenoszenie wibracji w celu wydłużenia wybrzmienia.

G6118T Players Edition Anniversary wyposażono w parę humbuckerów High Sensitive Filter'Tron o wysokiej czułości, oddzielne regulatory Volume dla każdego przetwornika, regulatory Master Volume i Master Tone oraz trzypozycyjny przełącznik. Nowe papierowo olejowe kondensatory Gretsch “Squeezebox" dodają do brzmienia vintage'owe nuty.


Gitara oferowana jest w wersji z podwójnym wykończeniem - Iridium Silver na płycie przedniej oraz Azure Metallic na bokach i tylnej części instrumentu. Korpus wyposażono w błękitny vintage'owy pickguard z logo firmy i binding w kolorze białym z czarnymi zdobieniami. G6118T Players Edition Anniversary with String-Thru Bigsby trafi do sprzedaży w sierpniu tego roku. Sugerowana cena wynosi 3 049,00 dolarów.

 

G6122TFM Players Edition Country Gentleman Hollow Body with String-Thru Bigsby and Flame Maple

G6122TFM Players Edition Country Gentleman posiada podobne wyposażenie do G6118T Players Edition Anniversarym choć cechuje się on dłuższą menzurą wynoszącą 25,5" (648 mm). Korpus hollow-body o kształcie Country Gentleman i grubości 2,25" wykonano z laminowanego klonu płomienistego. Również w tym modelu zastosowano ożebrowanie ML bracing, klonowy gryf o profilu U, a także 22 progi medium jumbo i znaczniki pozycji Neo-Classic Thumbnail wykonane z pearloidu, które umieszczono na hebanowej podstrunnicy o promieniu 12".

Zastosowano ten sam układ elektryczny z przetwornikami High Sensitive Filter'Tron, czterema regulatorami (w tym odrębnymi pokrętłami głośności dla każdego humbuckera) i trzypozycyjnym przełącznikiem. Gitara posiada siodełko gryfu Graph Tech TUSQ XL oraz złoty hardware - pokrętła G-Arrow, blokowane klucze Gotoh i mostek ze strunociągiem vibrato Bigsby B6GP w konstrukcji String-Thru.

Gitara pokryta błyszczącym lakierem uretanowym w wykończeniu Amber Stain posiada również pickguard z pleksi w kolorze gold vintage i biały binding korpusu i gryfu. G6122TFM Players Edition Country Gentleman trafi do sklepów w sierpniu. Sugerowana cena wynosi 3 999,00 dolarów.

http://www.gretschguitars.com