Struny Rotosound - nie tylko bas

Newsy
Pozostałe artykuły marki ROTOSOUND
Struny Rotosound - nie tylko bas

Brytyjska marka kojarzona jest przede wszystkim ze strunami do gitar basowych, jednak obecnie przeważającą część produkcji stanowią struny do gitar elektrycznych i akustycznych.

Do takiego wizerunku z pewnością przyczyniły się struny Swing Bass 66, w których powstaniu miał udział John Entwistle, a grali na nich tak znakomici muzycy jak Billy Sheehan, John Paul Jones i Geddy Lee.

 

Jednak obecnie przeważającą część produkcji stanowią struny do gitar elektrycznych i akustycznych a wśród użytkowników znaleźć można m.in. takich artystów jak Guthrie Govan czy Vinnie Moore.

 

Dla gitar elektrycznych znakomicie sprawdzają się struny Roto Yellows 10. Mają niklowaną owijkę, która zapewnia znakomite wybrzmiewanie. Stosunek grubości owijki do rdzenia jest chroniony tajemnicą.

 

 

Z kolei do gitar akustycznych polecane są struny Super Bronze 12. Dzięki patentowi Rotosounda "contact core" długo wybrzmiewają i mają jasne, klarowne brzmienia. Dodatkową zaletą jest lekkie obniżenie akcji instrumentu.

 

Od niedawna struny Rotosound dostępne są w ofercie Audiostacji. Komplety Rotosound wyróżnia dodatkowo struna E, którą producent dodaje bezpłatnie do każdego setu.

 

POZNAJ KOLEKCJĘ STRUN ROTOSOUND

 

 

www.audiostacja.pl