Planet Waves Scale Wizard

Newsy
Pozostałe artykuły marki PLANET WAVES
Planet Waves Scale Wizard

Kojarzona z interesującymi akcesoriami gitarowymi marka Planet Waves poszła z duchem czasów i stworzyła kolejną, własną aplikację dla telefonu iPhone. Scale Wizard pomaga zmierzyć się ze zmorą wielu początkujących szarpidrutów, czyli skalami.

Program Planet Waves, przystosowany do działania na telefonach iPhone oraz odtwarzaczach iPod Touch, skierowany jest do wszystkich gitarzystów chcących opanować różne skale i zagrywki. Scale Wizard zawiera aż 10.000 skal, ich modusów oraz rozmaitych arpeggios. Znajdziemy tu między innymi zwykła durowa (jońska) i jej modusy (dorycka, frygijska, lidyjska, miksolidyjska, eolska i lokrycka), skale melodyczne durowe i molowe, harmoniczne durowe i molowe, pentatoniki, skale bluesowe, itd. Producent nie zapomniał też o egzotycznych skalach, takich jak węgierskie, Enigmatic, Man Gong czy Ritusen.

Dzięki dotykowemu ekranowi tych urządzeń podczas ćwiczeń możemy odgrywać zaznaczone na gryfie dźwięki, tworząc własne wariacje. Planet Waves w trakcie pisania aplikacji pomyślało o gitarzystach leworęcznych, wprowadziło także osiem różnych alternatywnych strojów. Ciekawostką jest specjalny tryb pracy aplikacji, wspomagający rozciąganie palców. Wybrane skale i arpeggia wyświetlać można zarówno wertykalnie jak i horyzontalnie.

Planet Waves Scale Wizard to bardzo ciekawa, a zarazem niedroga propozycja dla każdego muzyka. Jak wyceniają twórcy, jego zakup to równowartość kilku kostek gitarowych, a dzięki programowi skale i zagrywki będziemy mogli ćwiczyć niemal zawsze i wszędzie.