Taylor T3

Newsy
Pozostałe artykuły marki TAYLOR
Taylor T3
T3 to pierwsza całkowicie elektryczna gitara semi-hollowbody kalifornijskiej firmy Taylor

Taylor T3 kroczy śladami starszego brata - Taylora T5. Gitara ta odniosła wielki sukces i zdobyła uznanie w oczach muzyków, co utwierdziło firmę co do słuszności obranego kierunku.

T3 to semi-hollowbody, którego korpus wykonano z sapele, a top z klonu wzorzystego. Sapele jest egzotycznym gatunkiem drewna o właściwościach zbliżonych do mahoniu. W gryfie z tropikalnego, amerykańskiego mahoniu tkwią solidnej grubości progi, które wraz z chromowanym osprzętem podkreślają "elektryczny" charakter instrumentu.

{M4_image 0}

Projektanci gitary zdecydowali się na oddanie w ręce użytkowników dwóch wariantów modelu T3. Jego podstawowa wersja ma mostek "tailpiece". W drugiej, oznaczonej symbolem T3B, gitarę wyposażono w niezwykle stylowe tremolo Bigsby.

W układzie elektrycznym znajdziemy przełącznik trójpozycyjny i dwa humbuckery Taylora, rozłączane za pomocą potencjometru VOLUME, działającego na zasadzie push-pull. Gałka TONE również ma funkcję switcha push-pull, ale tym razem za jego pomocą aktywowane są specjalne kondensatory. Pierwszy z nich podbija środkowe pasmo. Po wyciągnięciu pota, dokładany jest do niego drugi, specjalnie dobrany kondensator. Sprawia on, że brzmienie wydaje się cieplejsze, bardziej vintage.

Wszystkie Taylory T3 wyposażane są w struny Elixir z powłoką Nanoweb oraz twarde, firmowe futerały.

 

Więcej informacji: www.taylorguitars.com

Dystrybutor: Kisielewski
WWW: www.kisielewski.com.pl

ul. Węglowa 1/3
60-122 Poznań
tel. +48 61 62 32 500
fax. +48 61 810 61 98
tel. kom. +48 509 750 610

 

(K. I.)