Nowe wzmacniacze akustyczne w ofercie Ashdown

Newsy
Pozostałe artykuły marki ASHDOWN
Nowe wzmacniacze akustyczne w ofercie Ashdown

Bazując na doświadczeniach, które firma Ashdown Engineering zebrała pokazując kilka lat temu wzmacniacze z serii Acoustic Radiator, brytyjczycy zdecydowali się odświeżyć serię urządzeń Ashdown Acoustic.

Wzmacniacze te zapracowały na swój sukces już pod koniec ubiegłego wieku, kiedy to Mark Gooday - właściciel firmy - rozpoczął rewolucję, wprowadzając do oferty urządzenia dla miłośników gitary z pudłem rezonansowym. Tak więc nie mamy wątpliwości, że z ponad 30-letnim doświadczeniem w budowie wzmacniaczy dla gitar akustycznych, firma Ashdown bez wątpienia wie jak zbudować najwyższej klasy wzmacniacz.

Całkowicie nowa linia Ashdown Acoustic, składa się z:


• 100-watowego akustycznego Acoustic 100
• 40-watowego combo Cube 40
• 40-watowego monitora Power Cube 40
• Preampu AA

{M4_image 0}

Obudowy zostały wykonane w Wielkiej Brytanii, a do produkcji użyto najwyższej klasy drewna brzozowego, pochodzącego z Łotwy. Dodatkowo, aby zapewnić wyjątkową trwałość i jakość wykończenia, narożniki łączone tradycyjną metodą "na jaskółczy ogon", wykończono przezroczystym lakierem. Są to wzmacniacze akustyczne, które wyglądają tak dobrze, jak brzmią, oddając dźwięk instrumentów akustycznych z ciepłem, głębią i niebywałą czystością.

 

Acoustic 100

AA-100 napędzany jest 10" przetwornikiem firmy SICA, który wybrano ze względu na wrażliwy środek z delikatną górą, uzupełnioną zwartym dołem. System wspomaga wysokiej klasy tweeter. AA-100 dysponuje również sprytnie umieszczonym górnym otworem. Będąc jednocześnie uchwytem do transportu, pomaga on swobodnie uchodzić na zewnątrz powietrzu, poprawiając dół pasma i wzmacniając brzmienie. W modelu AA-40 wykorzystano także customowy, nieco mniejszy, 8" głośnik włoskiego producenta.

 

Firma pokazała także bardziej przystępne cenowo wersje nowych wzmacniaczy. Zaprojektowano dla nich równie solidne, czarne obudowy z 12mm sklejki pokryte ochronną warstwą farby. Customowe przetworniki AA - pracujące w tej samej konfiguracji co w brytyjskiej linii AA - zaprojektowano głównie z myślą o dynamice wzmacniaczy.

 

Seria Cube

Przenośne i niezwykle wydajne wzmacniacze Ashdown Acoustic serii Cube znakomicie dostrojono do współpracy z gitarą akustyczną. Cube 40 wyposażony jest w bardzo prosty i łatwy w użyciu przedwzmacniacz, reverb oraz filtr pomagający zapanować nad dźwiękiem i sprzężeniami zwrotnymi. Nowy Ashdown Power Cube to 40-watowy, aktywny monitor, z którego można korzystać zarówno w połączeniu z Acoustic Ashdown Preamp - nową, dedykowaną do niego akustyczną kostką, jak i zestawem Cube 40. Druga konfiguracja to gwarancja doskonałego monitoringu osobistego na scenie lub po prostu dodatkowa kolumna.

 

AA Preamp

Acoustic Ashdown Preamp Pedal ma bardzo prosty, ale skuteczny układ, który wykorzystuje wiele cech klasycznego przedwzmacniacza Acoustic Ashdown. Zawiera filtr notch, pokrętła regulacji wysokiej i niskiej części pasma oraz funkcję Ashdown pre-shape. Znalazło się tu również bardzo użyteczne, symetryczne wyjście DI umożliwiające użytkownikowi przesyłanie sygnału prosto do przedwzmacniacza bez konieczności podpinania dodatkowego di-boxa.

 

www.soundtrade.pl
www.ashdownmusic.com