Nowy, 12-strunowy Fernandes gitarzysty Melechesh

Newsy
Pozostałe artykuły marki FERNANDES
Nowy, 12-strunowy Fernandes gitarzysty Melechesh

Fernandes Guitars oraz Ashmedi, gitarzysta i lider formacji Melechesh, zaprezentowali efekt wspólnej kolaboracji - dwunastostrunowe wiosło Vortex Scimitar.

Nowa gitara głównodowodzącego Melechesh została zaprezentowana na niedawno zakończonych targach NAMM.

"Kiedy pierwszy raz zagrałem na 12 strunowej gitarze zauważyłem, że mogę komponować utwory Melechesh w zupełnie inny sposób." - powiedział Ashmedi. "Nowe pomysły pojawiały się dosłownie znikąd, a 12 strun otworzyło przede mną nowe muzyczne kierunki. Byłem więc bardzo zadowolony, że Fernandes podjął się tego zadania. Podczas gry na Scimitarze oktawy w power chordach, single notes czy szybkim riffowaniu brzmią tak doskonale i subtelnie, że można odnieść wrażenie, że towarzyszy ci sztorm albo akompaniuje orkiestra. Mam nadzieję, że to będzie początek dla nowych pomysłów na scenie ekstremalnego metalu."


Gitara Vortex Scimitar wyposażona jest w mahoniowy korpus koloru czarnego i klonowy gryf połączony z korpusem konstrukcją neck-through. Na palisandrowej podstrunnicy, której radius wynosi 14 cali, nabito 24 progi typu jumbo. Długość menzury to 25,5". W gitarze zastosowano również siodełko Graphtech Trem, klucze typu die-cast i przetwornik EMG-81 usytuowany przy mostku.

www.soundtrade.pl
www.fernandesguitars.com