Marka - DIEZEL AMPLIFICATION

Historia powstania marki Diezel wywodzi się z lat 80-tych, kiedy to Peter Diezel, muzyk oraz technik jednej z monachijskich grup rockowych, będąc nie w pełni usatysfakcjonowanym z brzmienia swoich Marshalli, zaczął prace nad ich rozbudową i udoskonaleniem.

Wspólnie z Peterem Stapferem założyli niewielką firmę specjalizująca się w produkcji wzmacniaczy gitarowych - Diezel Amplification

 

Ręczne wykonanie, wyjątkowa precyzja i dbałość o idealne, niemal wzorcowe brzmienie doprowadziły w roku 1994 do powstania wzmacniacza opatrzonego symbolem VH4. Dzięki swoim niepowtarzalnym cechom Diezel VH4 zyskał popularność i ogromną renomę, docenioną wkrótce przez muzyków tak znamienitych grup jak Metallica, czy też Gun’s Roses.

W roku 2002 na rynku pojawił się nowy model wzmacniacza o nazwie Herbert, który przyjął nazwę na cześć ojca Petera Diezel’a. W 2005 roku pojawił się kolejny, perfekcyjnie skonstruowany model Einstein.

 

Wszystkie modele wzmacniaczy Diezel wytwarzane są ręcznie, z niemal zegarmistrzowską precyzją, nad którą w dalszym ciągu czuwają Peter Diezel oraz Peter Stapfer, a proces produkcyjny odbywa się wyłącznie na terenie Niemiec.