Dystrybutor - CANTO MUSIC EQUIPMENT

Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie skupiała się wyłącznie na wytwarzaniu pokrowców do instrumentów muzycznych. Były wykonywane również plecaki i pokrowce do innych celów. Bardzo szybko jednak profil został uściślony i w późniejszym okresie, większą część wyrobów stanowiły już tylko pokrowce do instrumentów. Produkcja znakomicie się rozwijała i powoli firma przestawała być marką rodzinną.

W latach dziewięćdziesiątych podjęto próbę dystrybucji wyrobów na terenie całego kraju. Działalność została wzbogacona o dział transportowy i pozwoliło to na znaczny rozwój linii produkcyjnej. Sukces sprzedaży i dystrybucji własnych wyrobów na terenie całego kraju pozwolił rozwinąć inne działy takie jak import, czy eksport. Oprócz pokrowców firma z dużym powodzeniem zaczęła dystrybuować akcesoria i instrumenty innych polskich producentów, a z czasem sprzedaż poszerzyła się o własny import. Co do eksportu, w końcu lat dziewięćdziesiątych, jako jedna z niewielu polskich marek, firma Prusakowski zdecydowała wystawić swoje produkty na targach w Frankfurcie, co okazało się strzałem w dziesiątkę. W latach późniejszych, w Frankfurcie, podczas MUSIK MESSE, można było zauważyć stoisko firmowe, co roku. To zaprocentowało sporą ilością kontrahentów zagranicznych. Po dziś dzień niewiele polskich marek zdecydowało się na wystawianie swojej oferty, na MUSIK MESSE. Co roku obserwujemy co najwyżej kilkanaście firm z Polski.

Obecnie firma Prusakowski może pochwalić się znaną marką Canto, za którą kryją się wszelkiego rodzaju pokrowce i softcase’y do wszelkich instrumentów muzycznych, wykonywanych również na zamówienie. Oferta obejmuje kilka tysięcy pozycji, gdzie są wśród nich gitary Miorrison, Kirkland, pianina i skrzypce niemieckiej firmy Sandner, tunery i metronomu Eno i J&H, oraz wiele, wiele akcesorii, niezbędnych do muzykowania. Firma nadal posiada linię produkcyjną oraz dział transportowy. Nadal cyklicznie są odwiedzani kontrahenci, w każdym zakątku Polski i Europy.