Wielkie otwarcie nowego Salonu Riff przy Pl. Konstytucji w Warszawie

Relacje
Wielkie otwarcie nowego Salonu Riff przy Pl. Konstytucji w Warszawie

W dniach 29.01 – 03.02.2018 miały miejsce imprezy towarzyszące otwarciu nowego Salonu Riff przy Placu Konstytucji w Warszawie, który przeniesiony został do nowego lokalu w tym samym pasażu, oddalonego od poprzedniego o 58 kroków.

Salon Muzyczny Riff w nowej lokalizacji to zarazem drugi salon sieci zaaranżowany według nowego konceptu wizualnego. Odbywające się od 29 stycznia imprezy towarzyszące otwarciu nowego salonu (choć uczciwiej byłoby mówić o małej przeprowadzce), zgromadziły wielu uczestników. Podczas koncertów, warsztatów jak również sobotniego spotkania z lutnikiem sklep wypełniony był dosłownie po brzegi.

W poniedziałek 29.01 Warsztaty Homerecordingu poprowadził Bartosz „Bazok” Zelek (Bit Mad Project, Youtuber), dzień później nowinki techniczne z dziedziny studyjnego sprzętu audio oraz zastosowania go w praktyce prezentowali Jakub Manaj i Dominik Samborski z Audiotech.

31.01.2018 warsztaty gry na ukulele poprowadził Tomek 'Serek' Krawczyk (Mela Koteluk, Bisquit, Zakopower). Podczas zajęć licznie zgromadzona publiczność mogła dowiedzieć się o pochodzeniu ukulele, poznać najczęściej stosowane akordy, a na koniec wziąć również udział w konkursie (do wygrania było 5 gitar ukulele marki Baton Rouge). Warsztaty prowadzone były w niezwykle miłej atmosferze, co było niewątpliwą zasługą prowadzącego, któremu udało się nawiązać - dosłownie i w przenośni - bliski kontakt z uczestnikami.

 

W czwartek 1.02 uczestnicy Gitarowych Warsztatów mieli okazje podziwiać kunszt znakomitego gitarzysty Piotra "Rubensa" Rubika, a piątkowy wieczór 2.02.2018 wnętrze warszawskiego salonu RIFF wypełniło się mieszanką jazzu, pop i electro, za co odpowiedzialna była Kasia Piszek, prezentująca udany i niezwykle ciekawy mariaż klasycznych brzmień i elektroniki. Artystka podczas koncertu korzystała z fortepianu marki Boston, a towarzyszył jej Łukasz Czekała (instrumenty elektroniczne, sample). Koncert miał intymny charakter, co zostało dostrzeżone i docenione przez publiczność gromkimi oklaskami.

Kulminacyjny moment miał miejsce w sobotę 03.02.2018 - otwarciu Salonu Muzycznego RIFF towarzyszyły tego dnia liczne atrakcje - słodki poczęstunek, darmowa wymiana strun oraz przeżywająca istne oblężenie fotobudka. Ponadto odwiedzający w sobotę goście mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania były cenne nagrody (gitara Fender Duo Sonic Surf Green, wzmacniacz Mustang GT 40 oraz głośnik Fender Newport Bluetooth). 

O godz. 16:00 wystąpiła Mery Spolsky – muzyczny solo-performance i samozwańczy pop spolsky. Sama pisze teksty, komponuje muzykę, produkuje i aranżuje piosenki, projektuje ubrania, gra na gitarze. Do tej pory Mery Spolsky można było zobaczyć podczas zeszłorocznego FMT w Szczecinie, Targów Muzycznych CJG w Warszawie, na tegorocznym Spring Break'u w Poznaniu czy Open'er Festival.

Wieczór okrasił swoim występem zespół Power of Trinity. Choć na wstępie muzycy zapewniali, że koncerty unplugged nie są ich najmocniejszą stroną, to jednak szybko okazało się, że w akustycznych brzmieniach czują się doskonale. Podczas koncertu artyści zaprezentowali słuchaczom doskonale znane utwory ("Oko", "Chodź ze mną", "Ogień"), ale także nowe piosenki z nadchodzącego albumu "Ultramagnetic". Tak jak w przypadku występu Kasi Piszek i tu nie obyło się bez bisów.

Salon RIFF w nowej odsłonie prezentuje się okazale, nie brakuje w nim dobrego, markowego sprzętu, a fachowa obsługa jest niezwykle przyjaźnie nastawiona do każdego klienta.

www.riff.net.pl