Bruce Springsteen

Magic

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy Bruce Springsteen
Recenzje
2009-03-01
Bruce Springsteen - Magic Bruce Springsteen - Magic
Nasza ocena:
9 /10

Bruce Springsteen jak zawsze poraża profesjonalizmem, dojrzałością oraz doskonałym podejściem do aranżacji i kompozycji. Swoją muzyczną nieskazitelność łączy z refleksyjnymi i emocjonalnymi tekstami. Na płycie "Magic" muzyk nie poszukuje na siłę nowoczesnych rozwiązań, by wyrazić swoje artystyczne oblicze.

Ponownie nagrał longplay z The E Street Band, co jeszcze przed premierą zwiastowało powrót do rockowych korzeni Amerykanina. I tak też się stało, na "Magic" słychać sporo ekspresyjnych nut w wykonaniu świetnego zespołu. Producentem najnowszego krążka został Brendan O'Brien (Pearl Jam), a nagrań dokonano w Atlancie. Jedenaście piosenek urzeka poetyckim i metaforycznym przekazem oraz muzyczną doskonałością.

Płyta "Magic" rzeczywiście ma w sobie coś magicznego, w zasadzie od pierwszych dźwięków słychać, że mamy do czynienia z produkcją najwyższych lotów, a po przesłuchaniu wszystkich utworów z chęcią wraca się do tych, które najbardziej zapadły w pamięci. A takiego materiału jest na "Magic" sporo, jak choćby kawałek "Radio Nowhere", który jest jednym z najlepszych utworów w karierze Springsteena, lub przejmujący "Gipsy Biker". The Boss nagrał rewelacyjną płytę, która z pewnością trafi w gusta wymagających słuchaczy.

 

Michał Pakulski