Eddie Vedder

Into The Wild

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy Eddie Vedder
Recenzje
2009-03-01
Eddie Vedder - Into The Wild Eddie Vedder - Into The Wild
Nasza ocena:
6 /10

"Into The Wild" to nagrany w 2007 roku debiutancki longplay charyzmatycznego wokalisty grupy Pearl Jam, Eddiego Veddera. Nie usłyszymy na nim jednak ostrych rockowych brzmień charakterystycznych dla grunge'owej formacji z Seattle. Na debiutanckim krążku artysty jest raczej balladowo.

Płyta jest soundtrackiem do filmu "Into The Wild" w reżyserii Seana Penna. Obraz oparty na faktach ukazuje historię Christophera J. McCandlessa, który wyzbywa się majątku i wyrusza na Alaskę w poszukiwaniu wolności. Album doskonale wpisuje się w klimat filmu. Usłyszymy na nim spokojne utwory, w których instrumentem wiodącym jest gitara akustyczna, poetyckie i refleksyjne teksty, a do tego rewelacyjny niski głos Veddera. Całość brzmi doprawdy osobliwie

Na debiutanckiej płycie wokalisty Pearl Jam zaskakuje wyjątkowo krótki czas trwania większości kompozycji - często kończą się one w momencie, w którym powinny pojawiać się kolejne motywy muzyczne... Jednak po dłuższym przesłuchaniu trzeba przyznać, że jest to bardzo udany zabieg, gdyż słuchacz nie męczy się dłużyznami, charakteryzującymi niektóre produkcje płytowe, lecz może wysłuchać albumu, traktując go jako jedną spójną całość. Vedder pokazał wreszcie kompozytorską twarz i potwierdził swą klasę jako tekściarz.

 

Michał Pakulski