The Black Crowes

Warpaint

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy The Black Crowes
Recenzje
2009-03-01
The Black Crowes - Warpaint The Black Crowes - Warpaint
Nasza ocena:
7 /10

The Black Crowes przez blisko dwadzieścia pięć lat swej kariery udowadniają światu, że ich zespołu nie da sie zaszufladkować w jednym gatunku muzycznym. Pochodzą z południa Stanów Zjednoczonych, dlatego siłą rzeczy czerpią wzorce z bluesa, country, a czasem też z gospel, funky i klasycznego rock and rolla. Muzykę "czarnych kruków" jednak trudno osadzić nawet w tych nurtach, bowiem brzmi ona nietuzinkowo. Jest to wybuchowa mieszanka kilku stylistyk muzycznych.

Na "Warpaint" znajduje sie jedenaście kompozycji, zrealizowanych przez Paula Staceya w Allaire Studios. Wszystkie utwory skomponowali Chris i Rich Robinsonowie, założyciele formacji z Atlanty, oni też trzymali piecze nad prawidłową realizacją krążka oraz zachowaniem wypracowanego przez lata brzmienia zespołu. W nagraniu albumu wzięło udział dwóch nowych muzyków: Luther Dickinson (gitary) oraz Adam MacDougall (instrumenty klawiszowe).

Na "Warpaint" artyści prezentują przemyślaną muzykę nagraną na dużym luzie, co jest wielkim plusem. Minusem natomiast jest brak choćby jednego utworu, który mógłby stać się przebojem. Piosenki na najnowszym longplayu są proste kompozycyjnie, ale zostały doskonale zaaranżowane, przez co płyty dobrze sie słucha.

 

Michał Pakulski