Bracia

Zapamiętaj

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy Bracia
Recenzje
2010-06-25
Bracia - Zapamiętaj Bracia - Zapamiętaj
Nasza ocena:
8 /10

To już trzeci album studyjny zespołu braci Cugowskich. Grupa, która dała się poznać jako formacja typowo rockowa, tym razem pokazuje, że stać ją na absolutne wyżyny tego gatunku.

Na krążku "Zapamiętaj" ciekawe są brzmienia, kompozycje i aranże, no i przede wszystkim głos Piotra Cugowskiego. Sekcja rytmiczna i ogólna motoryka utworów również są wysmakowane. Oczywiście nie jest tak, że nowej płycie nie da się niczego zarzucić, bo np. teksty są proste i lekko banalne, rodem z muzyki pop, jednak nie przeszkadza to tak bardzo, gdyż ogólny charakter tego krążka nadrabia niektóre braki. Na albumie jest sporo nawiązań stylistycznych do takich grup, jak Nickelback, czy nieco starszej formacji Rush, ponadto przewija się na nim sporo bluesowej harmonii, na której zresztą w większości opiera się rock klasyczny. Niektóre piosenki zagrane są mocniej, a niektóre wręcz balladowo, ale jednym spajającym elementem tej płyty są przemyślane i wpadające w ucho melodie, zatem sądzę, że spora część materiału będzie solidnie wałkowana przez stacje radiowe. Starszy z braci - Wojtek Cugowski - jest w zespole gitarzystą, a drugi - Piotr Cugowski - wokalistą, i muszę przyznać, że Wojtek wypada naprawdę dobrze, co jakiś czas racząc słuchaczy soczystymi solówkami.

Nowy krążek polecam tym wszystkim, którzy nie bardzo wierzą w talent Braci, bo tutaj z pewnością przekonają się o wyjątkowości tego kreatywnego zespołu.

Michał Pakulski