Rush

Working Men

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy Rush
Recenzje
2010-06-28
Rush - Working Men Rush - Working Men
Nasza ocena:
8 /10

Zespół z Ontario w listopadzie zeszłego roku wydał kolejną w swojej karierze koncertówkę zatytułowaną "Working Men". Płyta ta stanowi zbiór największych hitów z trzech ostatnich krążków koncertowych wydanych na DVD.

Zatem na "Working Men" nie ma mowy o studyjnych trickach, a jedynie o żywiołowym, soczystym, rockowym repertuarze z pewną nutą spontaniczności, która zawsze towarzyszy koncertowym nagraniom. Na krążku znalazły się największe przeboje kanadyjskiej grupy, które chwytały za serca fanów rocka przez blisko czterdzieści lat! Rush jest przecież zaliczany do tuzów gatunku i zespołów notujących rekordowe wyniki w sprzedaży swoich płyt. Kanadyjczycy na koncertach wypadają więcej niż dobrze, są zawsze doskonale przygotowani, serwują również fanom rozbudowane aranżacje swoich kawałków, a o solówkach Aleksa Lifesona można by napisać co najmniej pół niniejszej recenzji. Muzyk ten, zaliczany do czołówki rockowych gitarzystów świata, wypada pod każdym względem doskonale! Składanka "Working Men" prezentuje największe hity trzech niezwykle udanych albumów koncertowych ("Rush In Rio", "R30" i "Snakes & Arrows Live"), zatem mamy do czynienia z kwintesencją tego, co najlepsze w Rush.

Do gruntownego wysłuchania tego krążka zachęcam nie tylko zagorzałych fanów kanadyjskiego bandu, ale również osoby, które gdzieś przegapiły twórczość tego wybitnego zespołu.

Michał Pakulski