Steve Morse Band

Out Standing In Their Field

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy Steve Morse Band
Recenzje
2010-05-04
Steve Morse Band - Out Standing In Their Field Steve Morse Band - Out Standing In Their Field
Nasza ocena:
6 /10

Steve Morse to gitarzysta kojarzony głównie z takimi bandami, jak Deep Purple oraz Kansas, ale również znany jest powszechnie za sprawą unikalnego stylu gry solowej na gitarze elektrycznej.

Dzięki swoim wybitnym osiągnięciom i sporemu wkładowi w rozwój gry na gitarze dorobił się, jako jeden z niewielu gitarzystów na świecie, własnego modelu gitary marki Music Man (Music Man Steve Morse). Muzyk niedawno wydał swój dwunasty album studyjny zatytułowany "Out Standing In Their Field". Nowa płyta prezentuje bardzo indywidualny styl Morse’a łączący w sobie wiele gatunków muzycznych. Steve świetnie radzi sobie nie tylko z muzyką rockową, jazzową, ale również bluesową z elementami country. Jego wyrafinowane frazy gitarowe oraz mnóstwo technik, które dopracował do perfekcji, stawiają go w światowej czołówce gitarzystów.

Steve Morse w trakcie nagrań nowego albumu współpracował z muzykami znanymi z wcześniejszych płyt, a są nimi: Dave LaRue (bas) i Van Romaine (perkusja). Pomimo mojej ogromnej sympatii do tego gitarzysty muszę obiektywnie stwierdzić, iż krążek "Out Standing..." niestety niczym szczególnym się nie wyróżnia, większość utworów brzmi bardzo podobnie do siebie, kolejne zagrywki są przewidywalne, a brzmienie i rozwiązania harmoniczne powtarzają się. Czasem nawet odnosi się wrażenie, że słuchamy jednej bardzo długiej, niekończącej się kompozycji. Trudno stwierdzić, na ile te zabiegi były zamierzone, ale jestem pewien, że Morse’a stać na dużo, dużo więcej, co zresztą wielokrotnie udowadniał w trakcie swojej kariery.

Michał Pakulski