Nickelback

Dark Horse

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy Nickelback
Recenzje
2009-03-09
Nickelback - Dark Horse Nickelback - Dark Horse
Nasza ocena:
9 /10

Chad Kroeger, Mike Kroeger, Ryan Peake oraz Daniel Adair to skład kanadyjskiej formacji Nickelback. Ten rockowy kwartet podbił rynek muzyczny, osiągając rekordowe wyniki w sprzedaży swoich płyt. Niewielu jest takich, którzy nie znają charakterystycznego brzmienia zespołu. Odnajdziemy w nim bowiem oprócz melodyjnych kompozycji w popowych aranżacjach również prawdziwie rock’n’rollowe granie.

Na najnowszej płycie Nickelback jest podobnie, to znaczy mocne rockowe utwory łączą się z melodyjnymi balladami dobrymi do promocji w stacjach radiowych. Ten pomysł na osiągnięcie sukcesu sprawdza się doskonale już od lat i, jak widać, Nickelback nie zamierza z niego rezygnować. "Dark Horse" to wyjątkowa płyta w dorobku Kanadyjczyków przede wszystkim z racji naprawdę zróżnicowanych kompozycyjnie i stylistycznie utworów, świetnych aranżacji i rewelacyjnej produkcji. Ależ to wszystko brzmi! Utwory "Gotta Be Somebody", "I’d Come For You" i "Never Gonna Be Alone" mają poważne szanse stać się kolejnymi wielkimi przebojami grupy. Natomiast "Something In Your Mouth" lub "Shakin’ Hands" to już zdecydowanie materiał dla zwolenników mocniejszego brzmienia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Czy zatem "Dark Horse" okaże się czarnym koniem w "rozgrywkach" o miano najlepszej rockowej płyty roku? Myślę, że ma spore szanse.

Michał Pakulski