Spiritual Beggars

Live Fire!

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy Spiritual Beggars
Recenzje
2009-12-07
Spiritual Beggars - Live Fire! Spiritual Beggars - Live Fire!
Nasza ocena:
9 /10

“Live Fire" to pierwsze koncertowe DVD Żebraków zarejestrowane w Mean Fiddler w Londynie w 2003 r. podczas trasy promującej przedostatnią płytę "On Fire". Klubik niewielki, ale dzięki temu atmosfera bardziej ognista.

Mimo, że była to trasa promująca album, set jest bardzo zróżnicowany, a zespół zagrał utwory ze wszystkich dotychczasowych płyt, za wyjątkiem jedynki. Bardzo autentyczny i naturalny jest ten koncert, pełen energii, świeżości i luzu dobrze znanego z ich regularnych krążków. Nie słychać tu studyjnych poprawek, brzmienie nie jest idealne, czasami niektóre instrumenty, zwłaszcza klawisze, słychać nieco gorzej. Także montaż sprawia wrażenie zrobionego nieco niedbale, a i sami muzycy nie przejmują się tym, który profil lepiej prezentuje się w TV. I tak właśnie powinien brzmieć idealny rockowy krążek. Na pierwszy plan wybija się znakomity wokal JB, paradującego w katanie z wielką naszywką Venom na plecach (czy ktoś jeszcze pamięta takie naszywki? To dopiero prawdziwy oldskul) i oczywiście gitara Michaela Amotta. Sekcja rytmiczna także nie odstaje, głównie za sprawą tatoo monster Ludwiga Witta. Duch lat ‘70 ma się dobrze za sprawą takich wydawnictw.

Spiritual Beggars to w tej chwili pierwsza liga hard rocka i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jako bonus dodano m.in. on-the-road minimovie pokazujący, co działo się za kulisami występów w Japonii, gdzie bębniarz dorobił się kolejnej dziary, w Grecji i reszcie Europy. Dołożono scenki z kręcenia teledysku do "Killing Time". Są też dość długie wywiady z Michaelem Amottem i JB. Bardzo fajne wydawnictwo.

Szymon Kubicki