Greg Howe

Sound Proof

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy Greg Howe
Recenzje
2009-08-09
Greg Howe - Sound Proof Greg Howe - Sound Proof
Nasza ocena:
10 /10

"Sound Proof" to najnowsza propozycja wirtuoza gitary Grega Howe’a. Artysta ten jest głównie znany z niekonwencjonalnej formy łączenia jazzu z rockiem.

Podczas kariery współpracował z gwiazdami wielu gatunków muzycznych, a rozgłos zdobył za sprawą niezwykle zaawansowanych technicznie kompozycji, w których pobrzmiewają rytmy funky, bluesa, rocka, fusion i popu. Jako bardzo uniwersalny muzyk był też wziętym sidemanem, dlatego w jego biografii można odnaleźć trasy koncertowe z Michaelem Jacksonem czy Enrique Iglesiasem.

Frazy gitarowe Howe’a wędrują coraz bardziej w stronę różnorodnych eksperymentów brzmieniowych, a płyta "Sound Proof" jest tego doskonałym dowodem. Utwory takie jak "Emergency Exit" czy "Walkie Talkie" zaskakują słuchaczy swoim brzmieniem i mogą być też nie do końca rozumiane, lecz z muzycznego punktu widzenia są wręcz genialne i naprawdę niewielu muzyków na świecie byłoby w stanie zagrać takie dźwięki - a może nawet nikt poza Gregiem Howe’em... Kompozycje "Reunion" lub "Morning View" to już klasyczna harmonia oscylująca bardziej w stronę jazzu, jednak równie skomplikowana jak reszta materiału na "Sound Proof". Howe też fantastycznie radzi sobie na gitarze akustycznej, co udowadnia w kilku partiach na płycie.

W ostatnich latach, biorąc pod uwagę gitarowe produkcje, nie pojawiła się płyta aż tak skomplikowana harmonicznie. Rewelacja! Zwolennicy mniej technicznego grania nie mają tu czego szukać, płyta jest kunsztem wirtuozerii i nie usłyszymy na niej wpadających w ucho melodii.

Michał Pakulski