Brain Connect

Think Different

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy Brain Connect
Recenzje
2015-10-05
Nasza ocena:
7 /10

Brain Connect to zespół, który uwielbia eksperymentować z muzyką. Elementy jazzu, progresywnego rocka i innych pokrewnych gatunków perfekcyjnie składają w jedną całość.

Matematyczna precyzja dźwiękowych architektów, czy wypadek przy pracy (czyt. efekt uboczny zabawy instrumentami)? Dla mnie jedyną prawidłową jest w tym przypadku odpowiedź nr 1!

Grupę tworzą: Jan Mitoraj, Marcin Szlachta, Krzysztof Walczyk i Przemysław Całus. Ich pierwsze oficjalne wydawnictwo to EP-ka "Get on Time" z 2010 roku. Od czasu jej ukazania się panowie wielokrotnie prezentowali swój materiał na żywo. Mieli przyjemność dzielić scenę z takimi bandami jak Karmakanic, Riverside czy The Flower Kings. Teraz przyszedł czas na pełnoprawny debiut płytowy.

"Think Different" to 8 utworów, do których jednak zdecydowanie lepiej pasuje określenie wariacje. Są to bowiem eksperymenty z pogranicza rocka, jazzu, elektroniki itp., zabierające słuchacza w niezwykła podróż po świecie dźwięków. Wyobraźmy sobie, że nagle stajemy się częścią bajki o czarodziejskim balonie, którym możemy polecieć, gdzie tylko chcemy. Startujemy z małej polskiej wsi, by chwilę później zobaczyć z góry duże europejskie miasta i ich zabytki. Nie mija kilkanaście minut, a my już przelatujemy nad resztą kontynentów (naszym jedynym towarzyszem jest zmienna niczym kobieta pogoda). Czy słońce, czy deszcz, śnieg i grad, my podróżujemy dalej, by dotrzeć aż do gwiazd, a następnie powrócić na ziemię. Moim zdaniem ta opowieść stanowi doskonałą alegorię zawartości krążka chłopaków. Każda z zamieszczonych na nim kompozycji przypomina wszak wycieczkę do konkretnego miejsca wszechświata.

Słuchanie tych długich, bogatych w emocje dzieł, uniemożliwia mi wybranie faworyta. Trudno przecież w tak doborowym towarzystwie skoncentrować się wyłącznie na jednym utworze. Dlaczego więc tylko 7-ka? Bo to ponoć szczęśliwa liczba i mam nadzieję, że przyniesie członkom Brain Connect szczęście w przyszłości.

Elvis Strzelecki