Empyr

The Peaceful Riot

Gatunek: Pop

Pozostałe recenzje wykonawcy Empyr
Recenzje
2009-03-01
Empyr - The Peaceful Riot Empyr - The Peaceful Riot
Nasza ocena:
6 /10

Muzycy debiutującej formacji Empyr pochodzą z Paryża. Skład zespołu tworzą doświadczeni artyści: Benoit Poher i Florian Dubos z grupy KYO, Benoit Julliard (Pleymo), Jocelyn Moze (Vegastar) oraz Frédéric Duquesne (Watcha). Krytycy bardzo wysoko oceniają ich pierwszy studyjny krążek. Twierdzą nawet, że Empyr stworzył nowy nurt w muzyce łącząc mroczny psychodeliczny klimat alternatywy z melodyjnością popu.

Oczywiście jest w tym sporo przesady i z całą pewnością nowy longplay grupy Empyr nie jest rewolucyjnym osiągnieciem, aczkolwiek, co należy zauważyć, ich muzyka brzmi bardzo świeżo i intrygująco. Wszystkie piosenki są zaśpiewane w jezyku angielskim i to daje szanse "The Peaceful Riot" stać się produktem eksportowym na szeroką skalę. Płytę wyróżnia osiągniecie niemal doskonałego brzmienia dwunastu zamieszczonych na niej kompozycji i trudno sie temu dziwić, skoro nagrań i realizacji dokonano w studio The Dust Brothers w Los Angeles.

Album na pewno spodoba się fanom takich zespołów, jak Deftones czy Korn. Sporo tutaj brzmieniowych eksperymentów - i to zarówno w sferze instrumentalnej, jak i wokalnej. Na "The Peaceful Riot" brakuje jedynie ekspresyjnych solówek gitarowych.

 

Michał Pakulski