Depeche Mode

Sounds Of The Universe

Gatunek: Pop

Pozostałe recenzje wykonawcy Depeche Mode
Recenzje
2009-09-17
Depeche Mode - Sounds Of The Universe Depeche Mode - Sounds Of The Universe
Nasza ocena:
8 /10

W kwietniu tego roku w Polsce miała premierę najnowsza płyta grupy Depeche Mode zatytułowana "Sounds Of The Universe". Zespół ten wywierał przez wiele lat przemożny wpływ na muzykę pop i pomimo upływu blisko trzydziestu lat od jego założenia muzyka wciąż brzmi świeżo i nowocześnie.

Przestrzenne brzmienia, doskonałe teksty poruszające wiele aktualnych problemów społecznych, a do tego dojrzała forma - to są elementy, które serwują słuchaczom Dave Gahan, Martin Gore i Andy Fletcher. Klimat płyty jest raczej mroczny, jednak wspólną cechą dla wszystkich utworów jest ich niezwykła melodyjność, która sprawia, że od razu zapadają one w pamięć i z chęcią się do nich wraca. Moim zdaniem najlepszą piosenką na krążku jest "Wrong" i może będę mało oryginalny, bo jest to kawałek, który promuje płytę w rozgłośniach radiowych, ale naprawdę jest to dla mnie jeden z najlepszych utworów Depeche Mode, jaki dotychczas słyszałem.

Nie ma tu psychodelii na siłę, wszystko jest zgrabnie podane i - co najważniejsze - prawdziwe. Reszta materiału to swoisty powrót do korzeni grupy znanych jeszcze z lat 80., tylko w dużo nowocześniejszych aranżacjach.

Michał Pakulski