Suicidal Tendencies

Still Cyco Punk After All These Years

Gatunek: Metal

Pozostałe recenzje wykonawcy Suicidal Tendencies
Recenzje
Grzegorz Pindor
2018-11-06
Suicidal Tendencies - Still Cyco Punk After All These Years Suicidal Tendencies - Still Cyco Punk After All These Years
Nasza ocena:
10 /10

Najnowszy album Suicidal Tendencies to tylko (albo aż) doskonała okazja, aby sprawdzić jak Dave Lombardo czuje punk rocka.

„Still Cyco Punk After All These Years” to nic innego jak wymówka, aby odświeżyć pierwszy solowy album Mike’a Muira, a przy okazji pokazać jak sprawni są nowi muzycy w składzie legendy z Venice Beach. Jak łatwo można się domyślić, z Mr. Lombardo za zestawem album ścina głowy, i choć nie jest to „nowa” muzyka, prezentuje Suicidal Tendencies dokładnie takim, jakim jest. Zespołem koncertowym, o mocno punkowych korzeniach, uderzającym groove i pulsującym basem, a do tego tą młodzieńczą werwą Muira. Chłop ma ponad pięć dych na karku, a wciąż dysponuje większą dawką ognia w głosie niż niektórzy hardcore’owi wokaliści. Czapki z daszkiem z głów.

W odniesieniu do pierwotnego albumu „Lost My Brain! (Once Again)", dwie z kompozycji nie znalazły się na „Still Cyco Punk After All These Years”, a na EP „Get Your Fight On”. Z kolei obecnie już na stałe włączony do koncertowej setlisty „Slippin’ from the Insanitea” to wariacja na temat „Cyco Miko Wants You” z inną linią melodyczną i nowym tekstem. Polecam sprawdzić na YouTube jak Lombardo okłada bębny w tym kawałku. Nie dziwota, że zdecydowali się nagrać te piosenki ponownie, przy okazji znacząco się odmładzając. Jeśli kolejna duża płyta Suicidal Tendencies będzie choć w połowie tak dobra jak te stare hity, jestem spokojny o przyszłość tego wcale niemłodego już zespołu.

Album najdobitniej podsumowuje jeden z wersów nieśmiertelnego „F.U.B.A.R”: „You see violence, we see fun”. Wypisz wymaluj Suicidal Tendencies.