Enslaved

Return To Yggdrasill - Live In Bergen

Gatunek: Metal

Pozostałe recenzje wykonawcy Enslaved
Recenzje
2009-11-26
Enslaved - Return To Yggdrasill - Live In Bergen Enslaved - Return To Yggdrasill - Live In Bergen
Nasza ocena:
7 /10

Od wydanego przez Metal Mind występu z Krakowa minęło zaledwie dwa lata i oto na rynku pojawiło się kolejne koncertowe wydawnictwo, dające wszystkim chętnym możliwość zobaczenia Norwegów w akcji, nie ruszając się z domu.

Nie mnie oceniać, czym spowodowany jest ten krok, może potrzebą zapomnienia o współpracy z firmą z Katowic, czy też po prostu chęcią zaprezentowania, jak materiał z "ISA" sprawdza się na żywo. Ten krótki 8-utworowy koncert został zarejestrowany na Bergenfest Fesitval w maju 2005 r. Set jest zdecydowanie nastawiony na promowanie "ISA", gdyż aż 5 kawałków pochodzi z tej płyty. Cały materiał odegrany został bardzo dobrze, choć pokręcona muzyka Norwegów nie pozwala na szczególne szaleństwo sceniczne zespołu. Najbardziej dynamicznym momentem występu jest "Jotunblod" z "Frost". Brzmienie jest bardzo klarowne, wszystkie instrumenty, nawet gitarę akustyczną, słychać bardzo dobrze. Zespół zadbał również o specjalną oprawę sceniczną występu, wyświetlając na ekranie różne filmiki.

W dodatkach znajdziemy teledysk do "ISA", wywiad z zespołem, który tym razem okazał się zdecydowanie bardziej rozmowny w porównaniu z poprzednim DVD, oraz relację z trasy z Vreid, z której wynika, że chłopaki z Enslaved potrafią być całkiem zabawni.

Szymon Kubicki