Różni Wykonawcy

Closer to the Music vol. 4

Gatunek: Folk

Pozostałe recenzje wykonawcy Różni Wykonawcy
Recenzje
2011-09-02
Różni Wykonawcy - Closer to the Music vol. 4 Różni Wykonawcy - Closer to the Music vol. 4
Nasza ocena:
8 /10

Wytwórnia Stockfisch Records specjalizuje się w wydawaniu muzyki akustycznej. Od kilku lat wydaje także składanki promujące jej artystów.

Na "Closer to the Music vol. 4" umieszczono osiemnaście kompozycji jedenastu artystów. Prawie wszyscy występujący tutaj muzycy obracają się w zbliżonych nurtach. Jeśli więc lubicie faceta/kobietę śpiewających do pobrzękującej gitary, ta składanka będzie dla was spora gratką. Polecić warto zwłaszcza, odwołującego się do najlepszych tradycji folkowo-rockowego grania, Allana Taylora czy Paula Stephensona, który w na płycie prezentuje swoje dwa różne oblicza. "Rainy Day Man" to melancholijna ballada, zaś "Back Where You Belong" dynamiczniejszy, lekko wesołkowaty, numer. W smutku i zadumie jednoznacznie zatapia się zaś David Munyon. Polecam zwłaszcza jego "Hollywood Town", brzmiące jak gorzkie podsumowanie życia artysty.

Na tle całości wyróżniają się czystoinstrumentalne utwory Ralfa Illenbergera oraz jazzujący Blue Chamber Quartet. Zwłaszcza dwie kompozycje tej ostatniej formacji  w intrygujący sposób puentują całą płytę swoją niejednoznacznością i mroczniejszą atmosferą. "Children’s Song 16" i "Children’s Song  6" to nie dźwiękowe wizje radosnego dzieciństwa, bardziej relacje z dziecięcych koszmarów…

"Closer to the Music vol. 4" może być dla wielu znakomitym zaczepieniem do poznania muzyki promowanej przez Stockfisch Records. Choć z reguły jestem przeciwnikiem wszelkiej maści składanek, ten album polecam z czystym sumieniem.

Jacek Walewski