Tangerine Dream

Views From A Red Train

Gatunek: Elektronika

Pozostałe recenzje wykonawcy Tangerine Dream
Recenzje
2009-09-28
Tangerine Dream - Views From A Red Train Tangerine Dream - Views From A Red Train
Nasza ocena:
6 /10

Zespół Tangerine Dream bardziej kojarzony jest przez miłośników muzyki elektronicznej. Jednak dzięki ogromnemu talentowi kompozytorskiemu i wszechstronności Edgara Froese (lidera i założyciela tej niemieckiej formacji) muzyka grupy odbierana jest w wielu środowiskach ciepło.

Po wysłuchaniu "Views From A Red Train" odniosłem wrażenie, jakbym się cofnął w czasie - krążek trochę za bardzo nawiązuje stylem i charakterem do przeszłości. Muzyka na płycie jest też zbyt jednolita i nie posiada zaskakujących momentów, przez co staje się również przewidywalna - i to są ewidentne minusy. Jednak, co muszę przyznać, Froese wie, co robić z harmonią i brzmieniami, a do tego słychać, że jest on niezwykle pracowitym muzykiem. Przekłada się to chociażby na jego grę na gitarze elektrycznej, której jest całkiem sporo na omawianym krążku. Froese gra rockową nutą, dbając o najnowsze trendy i sposoby artykułowania. Wyróżniającym elementem jest również jego brzmienie. Płyta posiada dość specyficzny klimat przypominający bardziej zbiór muzycznych tematów na soundtrack do jakiegoś filmu, ale są to częste skojarzenia w przypadku muzyki elektronicznej.

Na rynku nie ma zbyt wiele takich produkcji, a już na pewno na scenie komercyjnej, więc dobrze jest czasem oderwać się od medialnego zgiełku i posłuchać właśnie takiej formy.

Michał Pakulski