Foo Fighters

The Colour And The Shape

Gatunek: Alternatywa

Pozostałe recenzje wykonawcy Foo Fighters
Recenzje
2009-03-01
Foo Fighters - The Colour And The Shape Foo Fighters - The Colour And The Shape
Nasza ocena:
8 /10

Drugi album amerykańskiej grupy Foo Fighters, założonej przez perkusistę Nirvany, Davida Grohla, ujrzał światło dzienne w 1997 roku. Zespół po zaledwie dwóch latach działalności wydał prawdziwe muzyczne dzieło sztuki. Krążek osiągnął też ogromny sukces komercyjny.

Od strony muzycznej nie ma wątpliwości, że jest to znakomita płyta, a rzadkie połączenie doskonałej formy artystycznej z trafieniem w gusta masowej publiczności potwierdza, że Foo Fighters powtórzył sukces największych zespołów w historii muzyki rockowej. To później przyczyniło się do wielu innych osiągnięć Foo Fighters. Na album "The Colour And The Shape" składa się trzynaście postgrunge'owych kompozycji.

Największy wpływ na ostateczne brzmienie płyty miał David Grohl, dlatego jest tu sporo aranżacyjnych odniesień do legendarnej Nirvany. Na krążku nie tylko nie zabrakło soczystych brzmień charakteryzujących klasyczny grunge, ale pojawiły się również kompozycje typowo akustyczne. Pomimo upływu ponad jedenastu lat od premiery płyta nadal brzmi świeżo i cieszy się zainteresowaniem wśród słuchaczy, stąd powstał pomysł na jej reedycję w 2007 roku.

 

Michał Pakulski