Jacek Królik na płycie Grzegorza Skawińskiego

Newsy
Jacek Królik na płycie Grzegorza Skawińskiego

Na najnowszej płycie Grzegorza Skawińskiego - "Me & My Guitar" - zagrał gościnną solówkę Jacek Królik oraz kilku innych, znamienitych gitarzystów. Krążkiem będziemy mogli się cieszyć już od 12 marca!

Tytułowy utwór z najnowszej, solowej płyty Grzegorza Skawińskiego - "Me & My Guitar" - to swoiste spotkanie starych,gitarowych przyjaciół. Zagrali tami: Jacek Królik, Marek Raduli, Jacek Polak, Adam Darski, Piotr Łukaszewski i Marek Napiórkowski.

Oto kilka słów komentarza od Jacka Królika: "Grzegorz Skawiński to rzadki, wybitny przykład gitarowego gentlemana i erudyty. Będąc zawsze zdumiewająco dobrze zorientowanym w nowinkach technicznych i gitarowych, oraz przesłuchując setki, jeśli nie tysiące płyt, sam jest od lat bardzo rozpoznawalnym, konkretnym i niezwykle sprawnym gitarzystą. Imponuje mi jego staranność i detaliczna perfekcja w pracy, nie pozbawiająca jednak jego gitarowych kreacji, rozmachu i polotu, zarówno w kwestii barwy, jak i fraz. Od dawna podziwiam i cenię gitarowe dokonania Grzegorza. Przyjaźnimy się już spory szmat czasu, lecz dopiero teraz, dzięki jego zaproszeniu, dane nam było pojawić się we wspólnym utworze. Nie muszę dodawać jak bardzo czuję się wyróżniony, zwłaszcza, że otwieram na tej płycie moją ośmiotaktową solówką rozdanie przy niezwykle poważnym stole muzycznym."

A oto co na temat swojego Gościa mówi sam Grzegorz Skawiński: "Jacek to znakomity muzyk i fenomenalny technicznie gitarzysta. Przyjaźnimy się już wiele lat i ten wybór był dla mnie oczywisty. Bardzo chciałem mieć jego solo na mojej płycie, zresztą zagrał fenomenalnie i otwiera całą stawkę - bardzo efektownie zagrane solo, tak jak tylko on potrafi, z furią i jednocześnie morderczą precyzją!!!  Notabene mieliśmy okazję pojamować ostatnio u mnie w domu na dwóch akustykach - było magicznie..."

"Me & My Guitar" to pierwsza po wielu latach solowa płyta Grzegorza Skawińskiego (Kombi, O.N.A, Skawalker). Jest utrzymana w rockowej stylistyce, pokazująca szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań Artysty i swobodę w poruszaniu się po różnych gatunkach rocka, bluesa, metalu, fusion.

Na stronie Artysty można wysłuchać singla promującego płytę: www.grzegorzskawinski.pl/comment.php?what=news&id=31

Magazyn Gitarzysta objął wydawnictwo patronatem medialnym!