W mroku gwiazd, czyli festiwal Castle Party 2011

Newsy
W mroku gwiazd, czyli festiwal Castle Party 2011

Seria "W mroku gwiazd" to video performance, który towarzyszy tegorocznej edycji Festiwalu Castle Party. Każdy epizod zaopatrzony jest w autorską muzykę napisaną specjalnie na potrzeby przedsięwzięcia.

W dniu uroczystości zwanej Auto-da-fé skazanym za herezje dawano świece oraz ubierano ich w szaty pokutne z wymalowanymi płomieniami, oznaczone jako sanbenitos i samarias. Szata samarias miała języki ognia skierowane w dół i była przeznaczona dla osób, którym darowano życie…

Szata sanbenitos miała języki ognia skierowane ku górze, w ten strój ubierano heretyków skazanych na stos… Równie wymowne jak ta inkwizycyjna ceremonia są liryki Tadeusza Micińskiego - młodopolskiego poety, którego wiersz o tytule "Auto-da-fé" jest tematem przewodnim drugiego promocyjnego video festiwalu muzyki i sztuki spod znaku "dark independent" Castle Party 2011 w Bolkowie. To największy taki festiwal w Europie Wschodniej.

Poetę-maga Micińskiego i ukryty w murach średniowiecznego zamku letni festiwal łączy specyficzny klimat - dlatego też liryki tego najbardziej enigmatycznego z twórców epoki Młodej Polski ożywia po 100 latach nowy projekt, firmowany marką Castle Party. Auto-da-fé to drugi klip serii, tym razem zrealizowany w krakowskim Teatrze Nowym.

Premierowy klip "Wampir":Nowe wideo serii "Auto-da-fé":Nagrania powstają pod okiem Pawła Szarka we współpracy z formacją Śmiałek. "Realizujemy krótkie etiudy w których charyzmatyczny aktor Karol Śmiałek, wokalista zespołu Śmiałek, interpretował będzie wybrane wiersze z tomiku "W mroku gwiazd" z 1902 roku" - mówi Paweł Szarek, kompozytor i reżyser - "Teledyski poza promocją festiwalu mają też na celu przybliżyć widzom poezję Micińskiego, pozostającego gdzieś na peryferiach polskiej literatury pięknej".

Planowane są cztery odcinki serii "W mroku gwiazd", choć twórcy tego artystycznego projektu nie wykluczają, iż znajdzie on zaskakującą kontynuację.

Obserwować bieżący rozwój projektu można subskrybując kanał: http://www.youtube.com/365pr oraz http://wmrokugwiazd.pl/

Festiwal Castle Party na Dolnym Śląsku od lat cieszy się międzynarodową renomą na scenie niezależnego rocka i gromadzi fanów z całej Europy. W dniach od 21 do 24 lipca na Zamku w Bolkowie wystąpi ponad 30 wykonawców z kraju i zagranicy. Jak co roku, organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy fanów i turystów, którzy w wakacyjny weekend odwiedzą dolnośląski zamek. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: http://www.castleparty.com/

kontakt: kontakt@wmrokugwiazd.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem Festiwalu.