Krzysztof Krawczyk nie żyje. Artysta miał 74 lata

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Artysta miał 74 lata

Zmarł Krzysztof Krawczyk. Polski piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021. O jego śmierci poinformował manager artysty, Andrzej Kosmala. Legendarny piosenkarz i wykonawca wielu przebojów miał 74 lata. Tuż przed świętami opuścił szpital, do którego trafił z powodu Covid-19. Przyczyną śmierci piosenkarza było osłabienie po walce z koronawirusem oraz szereg chorób współistniejących, na które chorował.

Artysta w październiku 2020 roku poinformował publicznie, że kończy karierę.

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Artysta urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach. W 1953 roku rozpoczął naukę w Podstawowej Szkole Muzycznej w Poznaniu, w klasie fortepianu. Następnie uczył się w Podstawowej Szkole Muzycznej w Łodzi. Umiejętność gry na gitarze opanował samodzielnie, a lekcje śpiewu otrzymywał w średniej szkole muzycznej w Łodzi. Był trzykrotnie żonaty. W latach 1963–1973 i 1976 był wokalistą zespołu Trubadurzy, od 1973 rozpoczął karierę jako artysta solowy. Wypromował wiele znanych przebojów, m.in. "Parostatkiem w piękny rejs", "Chciałem być", "To, co dał nam świat", "Mój przyjacielu", "Trudno tak", "Bo jesteś ty".

Na przełomie 2013 i 2014 roku Krawczyk świętował 50-lecie pracy artystycznej.