Robert Fripp i jego żona w świątecznym coverze Iron Maiden

Newsy

Krzysztof Inglik

Robert Fripp i jego żona w świątecznym coverze Iron Maiden

Gitarzysta King Crimson, Robert Fripp, zamieścił w sieci nagranie, na którym wykonuje kultowy utwór Iron Maiden "Number of The Beast".

Prawdziwą bohaterką tego wideo jest jednak jego żona, która śpiewa ubrana w strój króliczka Playboya. Robert Fripp i Toyah Wilcox zasłyneli w sieci jako małżeństwo, które nagrywa zabawne przeróbki znanych rockowych hitów. Na swoim koncie mają utwory takich zespołów, jak m.in. Guns’n’Roses, Led Zeppelin czy Black Sabbath. Święta wielkanocne zainspirowały szaloną parę do nagrania kolejnego coveru. Gitarzysta King Crimson i jego ładniejsza połowa postanowili wziąć na warsztat kolejny wielki przebój - "Number of The Beast" zespołu Iron Maiden.

Robert Fripp i jego żona zagrali utwór Iron Maiden

Gdy Robert Fripp grał na gitarze motyw przewodni znanego hitu Maidenów, jego małżonka śpiewała, używając zamiast mikrofonu marchewek. Największą uwagę internautów zwrócił jednak strój kobiety. Toyah ubrana była w strój seksownego króliczka rodem z Playboya, który pokazywał znacznie więcej, niż powinien. Także intensywna szminka to swego rodzaju "nawiązania" do jej muzycznej przeszłości. Rockowa wokalistka ma bowiem dość bogatą dyskografię.


Roberta Frippa nie trzeba nikomu przedstawiać natomiast Toyah Willcox, występująca jako Toyah to brytyjska wokalistka i aktorka. W latach 1977-1983 przewodziła własnej grupie o nazwie Toyah, z którą odniosła znaczący sukces komercyjny. Od 1985 roku prowadzi karierę solową, pozostając przy pseudonimie Toyah, a od 2006 roku występuje także w zespole The Humans. Do jej największych przebojów należą utwory "It's a Mystery", "I Want to Be Free", "Thunder in the Mountains", "Brave New World" i "Don't Fall in Love (I Said)". Para zawarła związek małżeński w 1986 roku.

Foto: Kadr z video