"Talk Is Cheap" Keitha Richardsa już w sprzedaży

Newsy
"Talk Is Cheap" Keitha Richardsa już w sprzedaży

W sprzedaży jest już dostępna reedycja pierwszego solowego albumu gitarzysty The Rolling Stones, "Talk Is Cheap", która ukazała się nakładem wydawnictwa BMG.

Debiutancki solowy album Keitha Richardsa, "Talk Is Cheap", ukazał się w 1988 roku i zawierał jedenaście esencjonalnych rock'n'rollowych utworów. Na potrzeby wznowienia, które ukazało się 29 marca nakładem BMG, całość materiału została zremasterowana przez Steve Jordana. Reedycja (w wersji 2 CD, Deluxe i Super Deluxe) zawiera sześć dodatkowych utworów – cztery z nich zostały nagrane przy udziale pianisty Johnniego Johnsona. Są to m.in. kompozycje Eddie Taylora "Big Town Playboy", "Blues Jam" i "Slim", a także cover utworu Willie Dixona napisanego dla Little Waltera "My Babe".

"Ten album nadal jest świeży" - mówi Keith Richards"Słuchałem go wiele razy i nigdy przez pryzmat nostalgii, w ogóle nie odbieram go w taki sposób. Płyta jest podsumowaniem tamtego czasu. Świetnie się bawiliśmy tworząc ją i to słychać.”

Z okazji premiery Keith będzie publikować na swoim kanale YouTube serię wywiadów dotyczących płyty. Odcinek pierwszy jest już dostępny: 

 

"Talk Is Cheap" ukaże się w wersjach: CD, winyl, 2 CD, Deluxe i Super Deluxe Box Set. Wersje Super Deluxe i Deluxe box set mają wyjątkowe opakowania. Zwierają też specjalne książeczki z tekstem przygotowanym przez Anthonyego DeCurtisa, który opowiada historię powstawania albumu. Dołączono również niepublikowane wcześniej zdjęcia i materiały archiwalne.

Limitowana wersja Super Deluxe Box Set to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Jej opakowanie zrobiono z tego samego drewna, z którego firma Fender wykonała model gitary Keitha – Telecaster Micawber. Wykonanie jednego takiego opakowania trwa około dwóch tygodni i tworzy je 37 osób z firmy Fender. “Proces starzenia materiału przebiega w bardzo wysokiej temperaturze, w specjalnym piekarniku. To wielostopniowy proces, którego szczegóły są ścisłą tajemnicą marki.” - mówi Mike Born, dyrektor w firmie Fender

Lista utworów "Talk Is Cheap" (wersja CD i winylowa)
1. Big Enough
2. Take It So Hard
3. Struggle
4. I Could Have Stood You Up
5. Make No Mistake
6. You Don’t Move Me
7. How I Wish
8. Rockawhile
9. Whip It Up
10. Locked Away
11. It Means A Lot

Bonusy (wersja 2 CD, Deluxe & Super Deluxe Box Set):
1. Blues Jam
2. My Babe
3. Slim
4. Big Town Playboy
5. Mark On Me
6. Brute Force

"Talk Is Cheap" w wersji Deluxe Box Set zawiera także:
• zremasterowany winyl 180g i 180g winyl z dodatkowymi materiałami
• 7" singiel Take It So Hard / I Could Have Stood You Up 
• 7" singiel Make No Mistake / It Means A Lot 
• Zremasterowany album w wersji CD i CD zawierające 6 bonusowych i niewydanych utworów
• 80 stronicową książeczkę z twardą oprawą z esejem napisanym przez Anthony'ego DeCurtisa z wywiadem z Keithem oraz rzadkie i niepublikowane dotąd zdjęcia z osobistego archiwum  
• Archiwalia: identyfikator z trasy koncertowej, dwie książeczki z tekstami, reprodukcja zaproszenia na odsłuch płyty, kostka do gitary z trasy Talk is Cheap, dwa plakaty 
• Zawartość mieści się w wyjątkowym pudełku, pokrytym materiałem wykorzystywanym do budowy futerałów Fendera.

"Talk Is Cheap" w wersji Super Deluxe box set to:
• Wersja limitowana i ponumerowana
• Zawiera wszystkie materiały z wersji Deluxe Box set
• Zawartość mieści się w wyjątkowym pudełku, nawiązującym do wykończenia gitary Keitha, Fender Micawber i wykonanym ręcznie z jesionu w kalifornijskim Custom Shopie Fendera.

 

 

Zdjęcie: Alastair Thain