Richie Sambora i Orianthi zapowiadają debiutancki album

Newsy
Richie Sambora i Orianthi zapowiadają debiutancki album

11 maja nakładem BMG ukaże się debiutancki album projektu RSO, założonego przez Richie Samborę i Orianthi, zatytułowany "Radio Free America".

Na długogrającym następcy dwóch, wydanych w ubiegłym roku EPek "Rise" i "Making History" znajdzie się 15 utworów gitarowego (i życiowego) duetu łączących w sobie elementy rocka, bluesa, popu, R&B i country. Większość kompozycji została nagrana w ciągu ostatnich dwóch lat pod okiem legendarnego producenta Boba Rocka (Metallica, Bon Jovi) w domowym studio Sambory i Orianthi w Los Angeles. Jak wynika z informacji prasowej studio jest naprawdę "domowe" - w kuchni znajdują się głośniki studyjnych rozmiarów, klawisze, komputery i mikrofony, w jadalni umieszczono wzmacniacze, salon zamienił się w magazyn gitarowych racków, a pokój telewizyjny w pomieszczenie dla perkusji.

"Myślę, że te utwory opowiadają po prostu o byciu człowiekiem" - mówi Sambora, który w weekend został wraz z Bon Jovi wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame. "Ludzie mają ze sobą więcej wspólnego niż sobie wyobrażają. Ori i ja mieliśmy okazję się zobaczyć to z bliska przez wiele lat występując przed milionami ludzi na całym świecie. Jest to zakorzenione w nas jako autorach piosenek - pragnienie wykraczania poza język gatunek, występowania dla ludzi i dostarczania im rozrywki oraz tworzenia utworów, które mogą stać się ścieżką dźwiękową do ich życia."

Powiązane artykuły