Mikołajkowy konkurs z Metalliką - wygraj "Master of Puppets"!

Newsy
Mikołajkowy konkurs z Metalliką - wygraj "Master of Puppets"!

Zapraszamy do udziału w naszym mikołajkowym konkursie, w którym można wygrać egzemplarze zremasterowanej edycji klasycznego albumu Metalliki, "Master of Puppets".

Trzeci album zespołu Metallica, zatytułowany "Master of Puppets" ukazał się 3 marca 1986 r. nakładem Elektra Records i odniósł niekwestionowany sukces artystyczny oraz komercyjny i dziś uznawany jest przez wielu fanów za najlepszą płytę w dyskografii zespołu. "Master of Puppets" stał się pierwszym thrashmetalowym albumem, który uzyskał platynowy status. Płyta sprzedała się w nakładzie przekraczającym 10 milionów kopii i dziś zaliczana jest do grona najważniejszych wydawnictw w historii muzyki metalowej.

"Myślę, że wielu naszych fanów identyfikuje się z "Master Of Puppets". Jest w niej jakaś niewinność, szczerość i... środkowy palec wystawiony światu. Łączy w sobie determinację i młodzieńczy bunt z prawdziwą wściekłością" - mówił o albumie James Hetfield. "Płyta mówi o manipulacji we wszystkich jej przejawach" - dodawał Kirk Hammett, a Lars Ulrich stwierdził: "Czuliśmy się bardzo niepewnie zarówno jako muzycy, jak i autorzy tekstów, dlatego z "Master Of Puppets" eksperymentowaliśmy na całego, bo chcieliśmy pokazać, na co nas stać. Stąd te wszystkie ozdobniki i dodatki. Chcieliśmy wreszcie pokazać, że naprawdę mamy muzyczny talent i że potrafimy nieźle komponować".

Wznowiona edycja albumu, która ukazała się w listopadzie, zawiera oryginalny materiał zremasterowany na analogowym sprzęcie z zachowaniem jak największej wierności oryginalnego brzmienia.

Uwaga konkurs

W naszym konkursie mamy do wygrania 10 egzemplarzy "Master of Puppets" (wersja podstawowa 1 CD, digipack, Polska Cena). Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Master of Puppets. Odpowiedzi można przesyłać do niedzieli (17.12) do północy. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

W jednym z utworów na "Master of Puppets", zostawiono jedną błędnie zagraną przez Hammetta nutę podczas szybkiej solówki (flażolet ozdobiony intensywnymi ruchami mostka tremolo). To jedyna pomyłka, którą muzycy zdecydowali się umieścić na płycie. "Odsłuchaliśmy materiał i zgodnie stwierdziliśmy, że wyszło genialnie, więc trzeba to zostawić! Oczywiście nigdy później nie udało mi się tego odtworzyć" - mówił później Hammett. O jaki utwór chodzi? Podpowiedzi szukajcie na naszej stronie.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za udział w konkursie. Zgodnie z oczekiwaniami, otrzymaliśmy mnóstwo maili z odpowiedziami. Chodziło o utwór tytułowy. Płyty otrzymują: Łukasz Pisula, Andrzej Kozłowski, Grzegorz Kamiński, Jarek Landman, Paweł Szala, Konrad Sobczuk, Tomasz Boniecki, Aleksander Jasiński, Ewa Bułaty, Patryk Piasecki. Gratulujemy!