Greta Van Fleet zapowiada podwójną EPkę

Newsy
Greta Van Fleet zapowiada podwójną EPkę

Już 10 listopada młoda rockowa sensacja, zespół Greta Van Fleet wyda podwójną EPkę "From The Fires".

Na "From The Fires" złożą się cztery nowe kompozycje zespołu oraz materiał z przełomowej, debiutanckiej studyjnej EPki "Black Smoke Rising". która zwiera doskonale przyjęty, nośny hit "Highway Tune". Nowe utworu zostały nagrane w ubiegłym miesiącu w Detroit i wyprodukowane przez Ala Suttona i Marlona Younga, czyli ten sam duet producencki, który pracował nad "Black Smoke Rising".

Wokalista, Josh Kiszka zdradza skąd wziął się pomysł na okładkę płyty: "Kiedy byliśmy dziećmi, nasze rodziny i przyjaciele spędzali razem część lata w miejscu zwanym Yankee Springs. Mieszkaliśmy w lesie i każdego wieczoru zbieraliśmy się przy ognisku, graliśmy piosenki i opowiadaliśmy różne historie. Zawsze to lubiłem, bo przypominało mi starożytne czasy, gdy ludzie zbierali się wokół ognisk a starsi członkowie plemienia przekazywali swoją mądrość dzieląc się historią ludzkości. Właśnie z tym konceptem związana jest okładka i tytuł EPki."

"From The Fires" będzie dostępna w wersji fizycznej oraz w postaci plików. Fani, którzy już wcześniej nabyli "Black Smoke Rising" na iTunes będą mogli kupić "From The Fires" w specjalnej cenie.

Greta Van Fleet to zespół złożony z trójki braci Kiszka - Josha (wokal), Jake'a (gitara) i Sama (bas, klawisze) oraz przyjaciela rodziny Danny'ego Wagnera (perkusja). Grupa powstała w 2012 roku i ma na koncie także wydaną w w 2014 roku koncertową Epkę "Greta Van Fleet: Live in Detroit".