Zobacz teledysk Marka Napiórkowskiego "The Way"

Newsy
Zobacz teledysk Marka Napiórkowskiego "The Way"

Znani polscy aktorzy i aktorki wystąpili w najnowszym teledysku do utworu "The Way" promującego nadchodzący album Marka Napiórkowskiego "WAW-NYC"

W teledysku, który można już zobaczyć wystąpili Danuta Stenka, Iza Kuna, Hanna Konarowska, Krzysztof Stelmaszyk, Piotr Adamczyk, Grzegorz Małecki, a także tancerka Ilona Bekier.

"Do tej pory wachluję się z wrażenia, że wszyscy Ci wspaniali aktorzy zechcieli wziąć udział w tym przedsięwzięciu!"
- skomentował Marek Napiórkowski.

Utwór "The Way" zapowiada najnowszą płytę WAW-NYC, która ukaże się 29 września 2017 nakładem Wydawnictwa Agora.

WAW-NYC to unikatowa fuzja różnorodnych osobowości, która łączy dwa odległe miasta siłą muzyki ich jazzowych reprezentantów. Kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję dają doświadczonym improwizatorom możliwość pełnego interakcji muzykowania, gdzie europejski koncept harmoniczny łączy się z kulturą rytmu z kolebki jazzu i kubańską żarliwością.

W przedsięwzięciu udział wzięli znamienici przedstawiciele Warszawy i Nowego Jorku, w tym dwóch muzyków, których znamy już z poprzednich realizacji muzycznych Napiórkowskiego: jego wieloletni współpracownik, wybitny i rozchwytywany basista Robert Kubiszyn oraz nowojorski mistrz perkusji, który zagrał na wydanej w 2013 roku płycie "UP!" - Clarence Penn. Po raz pierwszy muzyczna droga Napiórkowskiego spotyka się z - nominowanym za swój ostatni album do Nagrody Grammy - pianistą Manuelem Valerą. Płynąca w jego żyłach kubańska krew nadała ekspresyjnych walorów wyszukanym kompozycjom Marka Napiórkowskiego.

Niewątpliwie dużą niespodzianką jest pojawienie się na płycie jednego z najwybitniejszych saksofonistów na świecie - Chrisa Pottera, artysty z jazzowego Olimpu. Jego imponujący ton można usłyszeć w utworze promującym album - "The Way", do którego oryginalne partie na saksofonie tenorowym oraz klarnecie basowym zarejestrował w nowojorskim studio.