Zobacz nowy teledysk Muse

Newsy
Zobacz nowy teledysk Muse

Formacja Muse zaprezentowała teledysk do nowego utworu "Dig Down".

"Dig Down" to pierwszy materiał Matta Bellamy, Chrisa Wolstenholme i Dominica Howarda od czasu ostatniego, siódmego albumu "Drones", który ukazał się w 2015 roku.

Teledysk został wyreżyserowany przez Lance'a Drake'a i występuje w nim Lauren Wasser, modelka, która kilka lat temu straciła nogę w wyniku wstrząsu toksycznego po użyciu tamponu.  

Mówi Lance Drake: "Kiedy usłyszałem tę piosenkę wiedziałem, że do teledysku będę potrzebować narracji wypełnionej akcją. O Lauren usłyszałem jakiś rok temu, przeczytałem o wydarzeniach, które ją dotknęły i od tego czasu myślałem o tym, aby pewnego dnia nakręcić film z jej udziałem. Siła piosenki sprawiła, że pomyślałem o Lauren i napisałem scenariusz teledysku oparty na jej historii i o tym jak przezwyciężyła późniejsze trudności".

"Kiedy pisałem ten utwór szukałem przeciwwagi dla negatywnych zjawisk, które dziś dominują na świecie." - dodaje Matt Bellamy. "Chciałem zainspirować, przekazać nadzieję i optymizm ludziom, którzy walczą w to co wierzą. Nawet jednostki mogą zmienić świat jeśli tylko będą tego chciały."