Meaningless - nowy teledysk Pain of Salvation

Newsy
Meaningless - nowy teledysk Pain of Salvation

Można już zobaczyć teledysk do utworu "Meaningless" zapowiadającego najnowszy album Pain of Salvation, "In The Passing Light Of Day".

Nad nowym pełnowymiarowym materiałem, pierwszym od wydanego w 2011 r. "Road Salt Two" zespół pracował w szwedzkim Dugout Studio z producentem Danielem Bergstrandem (In Flames, Meshuggah, Strapping Young Lad). "In The Passing Light Of Day", który ukaże się 13 stycznia nakładem InsideOut Music, zapowiadany jest jako powrót do cięższego brzmienia charakterystycznego dla wcześniejszych albumów zespołu.

Płyta ma być jednocześnie mroczniejsza i płomienna oraz jak zwykle poruszająca osobiste wątki, które tym razem związane są z ciężką chorobą, z którą w 2014 roku borykał się lider Pain of Salvation, Daniel Gildenlöw: "To co rozpoczęło się jako irytująca infekcja, w ciągu zaledwie kilku godzin przekształciło się w chorobę zagrażającą mojemu życiu". Nie oznacza to, że krążek będzie poruszać jedynie mroczne tematy: "Płyta ukazuje również piękno nieuchronnego przejścia, nadziei związanej z jutrem i nieuchronnymi zmianami, nieważne, jak kruche czy naiwne są to nadzieje."

Album zapowiada utwór "Meaningless", do którego powstał teledysk:


Album będzie dostępny w formie CD, gatefold 180g 2LP + CD, wersji digital oraz w specjalnej edycji 2CD mediabook, zawierającej 48 stronicowy booklet z tekstami autorstwa Gildenlöwa, materiał demo oraz komentarz zespołu

Lista utworów:

01. On A Tuesday
02. Tongue Of God
03. Meaningless
04. Silent Gold
05. Full Throttle Tribe
06. Reasons
07. Angels Of Broken Things
08. The Taming Of A Beast
09. If This Is The End
10. The Passing Light Of Day

Pain of Salvation:

Daniel Gildenlöw - wokal, gitary
Ragnar Zolberg - gitary, wokal
Daniel D2 Karlsson - klawisze, wokal
Gustaf Hielm - bas, wokal
Léo Margarit - perkusja, wokal

Zdjęcie: Lars Ardarve