Wardruna wróci do Polski w przyszłym roku

Koncerty
2020-08-18
Wardruna wróci do Polski w przyszłym roku

W 2021 r. Wardruna powróci do Polski na trzy koncerty.

Wardruna cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Zespół ogłosił daty europejskiej trasy koncertowej, która będzie miała miejsce w listopadzie 2021 r. Wardruna miała w maju tego roku odwiedzić m.in. Kraków oraz Poznań. Koncerty te nie mogły dojść do skutku w 2020 r. ze względu na restrykcje związane z pandemią wirusa COVID-19, trasa została więc przełożona na przyszły rok. Bilety zachowują ważność

O rosnącej popularności Wardruny na całym świecie dowodzi podpisanie przez zespół umowy z Sony Music / Columbia Records. Właśnie nakładem tej wytwórni, 22 stycznia 2021 roku ukaże się nowy materiał, zatytułowany "Kvitravn".

"Kvitravn" kontynuuje opowieść Wardruny tam, gdzie zakończyła ją trylogia Runaljod, stanowi jednak nowy rozdział w rozwoju unikalnego brzmienia zespołu. Bogate brzmienie nowej płyty Wardruny nie wynika jedynie z użycia historycznych instrumentów takich jak lira kravik, lira z Trossingen, tagelharpa, sotharpa, langeleik, chrotta, róg, lur, flet czy moraharpa, ale jest też związane z gościnnym udziałem znanych norweskich artystów ludowych jak Kirsten Bråten Berg, jeden z najważniejszych kustoszy tradycyjnych pieśni norweskich. Jedenaście utworów na "Kvitravn" opowiada historie pełne nordyckiej magii, zwierząt przewodników, cieni, natury, animizmu oraz mądrości, która przebija przez mity, sagi i pieśni Północy.

7 listopada 2021
Warszawa / Palladium

8 listopada 2021
Kraków / ICE Congress Center

9 listopada 2021
Poznań / Sala Ziemi 

Bilety dostępne na https://ticketclub.pl/