Pełny skład trasy Persistence Tour 2020

Koncerty
2019-10-03
Pełny skład trasy Persistence Tour 2020

Już 17 stycznia do Wrocławia zawita kolejna odsłona trasy Persistence Tour 2020. Znamy już wszystkich wykonawców, którzy tego wieczora wystąpią na scenie klubu A2.

Skład trasy, której headlinerami są dwie grupy z Nowego Jorku – Gorilla Biscuits i Agnostic Front - uzupełniły amerykańskie formacje Street Dogs, H2O, BillyBio, Wisdom in Chains i Cutthroat, a także This Means War z Holandii.

Formacja Gorilla Biscuits powstała w 1986 roku w Nowym Jorku. W krótkim czasie stała się ważnym ogniwem sceny hardcore punkowej w tym mieście. Za powstanie zespołu odpowiedzialni są wokalista Anthony Civarelli, basista Arthur Smilios, bębniarz Luke Abbey, gitarzysta Walter Schreifels oraz drugi gitarzysta Alex Brown. Z tej piątki w składzie pozostali wszyscy poza Aleksem. Rolę drugiego gitarzysty pełni Charlie Garriga.

Przygoda, która zaczęła się, kiedy panowie byli jeszcze nastolatkami i uczęszczali do szkoły średniej na Long Island, a po lekcjach na koncerty do klubu CBGB, przerodziła się w trwającą ponad 30 lat pasję. Dziś Gorilla Biscuits to legenda gatunku. Niezmiennie wyznająca ideały straight edge i bezwzględnie piętnująca wszelkie zło, jakie występuje w świecie polityki. Formacja od lat nie nagrywa płyt, lecz w miarę regularnie gra koncerty, które niezmiennie cechuje ogromny ładunek energii.

Agnostic Front to ojcowie chrzestni hardcore'a i hardcore punka. Żywa legenda nowojorskiego i światowego undergroundu. Kapela powstała w 1980 roku, a jeden z jej założycieli, gitarzysta Vinnie Stigma, jest w składzie do dziś. Mniej więcej dwa lata później Agnostic Front znaleźli wokalistę Rogera Mireta, który od tamtej pory jest on frontmanem, a jego wyjątkowy głos jednym z jej znaków szczególnych.

Agnostic Front to od początku głos zawiedzionych, uciśnionych, prześladowanych. To krytycy korupcji i deprawacji polityków, nierówności społecznych. Nic dziwnego, że przekaz Amerykanów bez trudu trafił do fanów pod każdą szerokością geograficzną. Zwłaszcza tych, którym system niejednokrotnie pokazał środkowy palec. Kapela pierwszą płytę wydała w 1984 roku. "Victim in Pain" to dziś jeden z klasyków gatunku. To samo można napisać, chociażby o "Cause for Alarm" (1986) i "Liberty and Justice For..." (1987). Lata mijają, a Vinnie i Roger niezmiennie trwają przy założeniach kapeli, które stworzyli jeszcze za czasów prezydentury Ronalda Reagana. I można być pewnym, że podejścia nigdy nie zmienią.

17 styczeń 2020
Wrocław / A2, ul. Góralska 5

Bilety:
125 PLN (przedsprzedaż)
140 PLN (w dniu koncertu)

Koncerty

Persistence Tour 2020 - Wrocław