Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Sierpień 2013

Magazyn fanów gitary

Guthrie Govan – Ladies & Gentlemen – gitarzysta, który przez słynny, amerykański magazyn Guitar Player okrzyknięty został Zbawcą Shredu, a firma Charvel zbudowała nowy, sygnowany model gitary. Przedstawiamy zarówno ten instrument, zmiany w pedalboardzie, jak i lekcję „dla odważnych” z tym wirtuozem.

Drugą ważną postacią tego numeru jest Jurek Styczyński – gitarowy filar legendarnej już grupy Dżem. To na jego frazach uczyliśmy się grać na gitarze, więc i dla Was przygotowaliśmy oprócz wywiadu niespodziankę – ekskluzywną lekcję 1:1.

A co oprócz tego? Najlepiej opłacany ostatnio bluesman – Joe Bonamassa – opowiada nam o swoich doświadczeniach z życia w trasie. Steve Morse komentuje ostatnią płytę Deep Purple, a Myslovitz... swoją własną. Jedną z ciekawszych pozycji tego numeru jest z pewnością obszerny artykuł „Wszystko o efekcie delay cz.1”, dzięki któremu porównacie różne rodzaje echa i posłuchacie ich próbek (!).

Ozdobą sierpniowego Arsenału Gitarzysty są także dwie sygnatury: Ibanez AT-100CL Andy Timmons oraz Fender Yngwie Malmsteen Stratocaster. W cenie numeru zawarte są oczywiście autorskie lekcje gitarowe i basowe, które zapewnią Wam zajęcie przez najbliższy miesiąc i pchną do przodu Waszą grę na gitarze. Polecamy!

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Guthrie Govan - wywiad + lekcja
Niedawno dostał nowiutkiego Charvela i umieścił ogromną ilość powalających zagrywek na drugim już albumie super utalentowanego trio Aristocrats. Zobaczmy, co ma nam do powiedzenia żonglujący dźwiękami władca podstrunnicy…
strona 36
Joe Bonamassa - wywiad
Dołączyliśmy do blues-rockowego mistrza podczas ostatnich występów w Londynie by zapytać, czego nauczył się o zarabianiu na życie graniem na gitarze, będąc już ponad 25 lat w tym muzycznym biznesie. Odkryliśmy również, dokąd zmierza "facet w czarnym garniturze" i nieodłącznych, przeciwsłonecznych okularach...
strona 46
Steve Morse - wywiad
Wytropiliśmy wirtuoza sześciu strun Deep Purple by pogadać o dziewiętnastym już, studyjnym albumie grupy, okiełznywaniu jego niesamowitego brzmienia oraz o tym, jak doprowadzić do perfekcji technikę kostkowania.
strona 52
Jason Newsted
w Basiście

...a poza tym: Bartek Królik, Ibanez SR1600-NTF, Vintage VJ74SSB, AER Amp one.
26 dodatkowych stron
Wszystko o efekcie delay cz. 1 - artykuł
Przyjrzyjmy się efektowi, który zmienił podejście do gry na gitarze. Od analogowego powiewu po wypełniające całą przestrzeń dźwięki, zagłębmy się wspólnie w ten niesamowity świat powtórzeń i odbić.
strona 28
Fender Yngwie Malmsteen Stratocaster - test
Zarówno marki Fender, jak i "dawcy" sygnatury tej gitary nie trzeba specjalnie przedstawiać. Szwedzkie tornado o nazwie Yngwie Malmsteen przetoczyło się przez świat w latach osiemdziesiątych, zmieniając raz na zawsze bieg historii muzyki. Neoklasyczny shred? Harmoniczny minor? Macie winnego.
strona 74
Ibanez Andy Timmons AT100CL-SB - test
Ibanez pod swoimi skrzydłami ma chyba największą liczbę klasowych endorserów, szczególnie jeśli chodzi o rockowe, nowoczesne gatunki muzyki. W tym znamienitym gronie znaleźć możemy jednego z najbardziej uniwersalnych i kompletnych gitarzystów, łączącego wirtuozerską technikę z rasowym frazowaniem i rzadko spotykaną biegłością stylistyczną. Mowa tu o Andym Timmonsie, od dekady czarującym zarówno swoją grą jak i rewelacyjnym brzmieniem całe rzesze gitarzystów.
strona 82