TECH 21 Fly Rig5

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki TECH 21
Testy
2015-03-11
TECH 21 - Fly Rig5

Na rynku gitarowych efektów coraz częściej pojawiają się konstrukcje projektowane z myślą o koncertujących gitarzystach, którzy z uwagi na ograniczenia transportowe często nie mogą zabrać ze sobą ulubionego rigu sprzętowego.

Jednym z najciekawszych urządzeń tego typu jest zaprezentowany w tym roku przez nowojorski Tech 21, niezwykle kompaktowy Fly Rig5. Mieszczący na pokładzie 5 efektów (lub w zasadzie cztery efekty plus symulator wzmacniacza) Fly Rig5 zaskakuje wymiarami 300x70 mm, co pozwala bez problemu zmieścić go w każdym futerale czy po prostu wrzucić do pokrowca gitary. Ważący 0,5 kg malutki pedalboard zasilany jest dołączonym zasilaczem 12V DC, który dzięki automatycznemu przełączaniu może pracować z napięciem od 100 do 240 V. Całość uzupełnia wejście i wyjście typu jack, a po włączeniu poszczególnych sekcji zapalają się kolorowe potencjometry, co bardzo ładnie prezentuje się na scenie ułatwiając też regulację.

Centralną część zajmuje analogowy symulator wzmacniacza i kolumny SansAmp, oddający do dyspozycji regulatory poziomu i gainu, 3-zakresową sekcję EQ oraz emulację sprężynowego pogłosu opartą na stompboxie Tech 21 Boost RVB. Po prawej stronie znajduje się rozpoczynający łańcuch booster obsługiwany przyciskiem HOT, udostępniający do 21 dB regulowanego podbicia, oraz sekcja overdrive PLEXI z gałkami LEVEL, TONE i DRIVE, oparta na pedale Hot- -Rod Plexi. Ostatni w łańcuchu delay DLA udostępnia standardową regulację poziomu, ilości odbić i czasu (w zakresie od 28 do 1000 ms), rozbudowaną o zmieniające charakter powtórzeń pokrętło DRIFTS.

Tech 21 Fly Rig5 dzięki pokładowemu preampowi z symulacją kolumny w sekcji SansAmp może być bezpośrednio włączony do zestawu PA lub stołu mikserskiego, bądź funkcjonować jako mały pedalboard podłączony do wzmacniacza. SansAmp w pierwszej konfiguracji oferuje typowo ‚fenderowskie’, czyste brzmienie przy niewielkim ustawionym gainie, a po odkręceniu gałki DRIVE oferuje tłusty i dynamiczny crunch. Całość możemy podrasować jeszcze na dwa sposoby - poprzez podbicie gainu boostem lub dopalenie rasowo brzmiącym modułem Plexi. Tu bez problemu otrzymamy mocny, blues-rockowy overdrive kojarzący się z rozkręconymi wzmacniaczami Marshalla. W razie potrzeby całość dopalimy jeszcze transparentnym podbiciem HOT.

Możliwości ładnie uzupełnia brzmiący w starym, vintage’owym stylu pogłos, umieszczony w łańcuchu równolegle do linii opóźniającej DLA. Pokładowy delay oferuje ciepłe brzmienie analogowych konstrukcji, które dzięki gałce DRIFT nabiera jeszcze bardziej taśmowego charakteru. Fly Rig5 doskonale sprawdza się wpięty w wejście wzmacniacza lampowego. Tu już SansAmp może zbyt mocno kolorować brzmienie z uwagi na symulację kolumny (choć przy odpowiednich ustawieniach sprawdza się jako opcja dobarwiająca lub lekki overdrive) jednak sekcja Plexi brzmi znakomicie zarówno jako lekki crunch, jak i solowy przester z nasyconą, pięknie otwierającą się prezencją. Cały czas mamy jeszcze do dyspozycji niezależne podbicie HOT, dodające sustainu i tłustego charakteru barwie overdrive.

Tech 21 Fly Rig5 jest bardzo funkcjonalnym narzędziem dla koncertujących gitarzystów (choć i w domu sprawdza się równie dobrze), oferującym przy niezwykle kompaktowych wymiarach znakomite brzmienie wszystkich sekcji. Miniaturowy pedalboard sprawdzi się zarówno przy współpracy z lampowym wzmacniaczem, jak i jako samodzielny, wysokiej klasy zestaw brzmieniowy po podłączeniu do PA.

www.soundservice.de
www.tech21nyc.com

preamp: analogowy SansAmp z
symulacją kolumny
efekty: HOT boost, Plexi, Reverb, Delay DLA
gniazda: INPUT, OUTPUT
zasilanie: 12V (zasilacz w zestawie)


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
6
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5
Dystrybutor