Nowe 7-mki i 8-mki od ESP LTD Guitars

Newsy
Pozostałe artykuły marki LTD
Nowe 7-mki i 8-mki od ESP LTD Guitars

Wśród wielu letnio-jesiennych nowości gitarowych japońskiej marki ESP znalazły się nowe modele 7- i 8-strunowe różnych typów gitar. Dodatkowych strun doczekały się jedne z najpopularniejszych gitar marki czyli modele EC, EX i V-ka.

Serie EC (Eclipse), EX (Explorer) oraz V-ki to najpopularniejsze modele gitar w ofercie japońskiego ESP Guitars. W związku z rosnącym zainteresowaniem niskimi strojeniami producent zdecydował się na wprowadzenie do seryjnej produkcji 7-strunowych odmian tych gitar.

Nowy Eclipse EC-407 bedzie dostępny w dwóch wykończeniach - szatynowo czarnym oraz śnieżno białym. Korpus gitary to, jak przystało na gitarę przeznaczoną do cięższych brzmień, mahoń z kolonowym topem. Na gryfy wykonane z klonu naklejono palisandrowe podstrunnice.

***

Podobnie (jeżeli chodzi o specyfikację) wyglądają oferowane w satynowej czerni gitary EX-407 i V-307. Każdy z wyżej wymienionych modeli będzie wyposażony w set aktywnych pickupów EMG - 81-7 i 707.

***

Jeżeli jednak 7 strun to dla Was za mało sprawdźcie nowe modele z serii H - H-308, H-338 i H-208. Zawodowe wiosło ESP LTD H-308 to mahoniowo-klonowa konstrukcja typu set-thru z parą aktywnych przystawek EMG 808. Nieco inaczej zaprojektowany został model H-338 z zupełnie nowej serii 330 Series - do mahoniowego korpusu przykręcony został klonowy gryf (konstrukcja bolt-on), a gitarę wyposażono w nowy układ elektroniki ESP ALH-208. Obie gitary dostępne będą w czarnym wykończeniu.

Dla mniej wymagających firma ESP przygotowała nieco tańszy model z serii H - ESP LTD LH-308, wykonany z lipy amerykańskiej i wyposażony w czarny hardware.

Nowe, nisko strojone gitary pojawią się w ofercie firmy jeszcze tego lata. Tak więc jeżeli szukaliście ciekawych i niekoniecznie ekstremalnie drogich gitar 7- i 8-strunowych nowe modele ESP powinny się Wam spodobać.

(krn)