Mini wzmacniacze FoxGear!

Newsy

Krzysztof Inglik

Mini wzmacniacze FoxGear!

Włoska firma Foxgear wprowadza cztery nowe 100-watowe, analogowe wzmacniacze gitarowe w formie stompboksów: V-100, M-1959, HW-103 i TW-100…

Jak ogłasza Foxgear , te cztery nowe mini wzmacniacze to idealne rozwiązanie dla współczesnych gitarzystów – nie zajmują zbyt dużo miejsca, nie obciążają kilogramami, a mają funkcjonalność cyfrowych modelerów i są w 100% analogowe, dostarczając autentyczne brzmienie czterech legendarnych wzmacniaczy gitarowych.

Zamiast wpakowania pod maskę jak największej ilości symulacji (jak to czynią inni producenci), z których tylko kilka jest zwykle używanych przez końcowych użytkowników, dla inżynierów FoxGear ważne było, aby ich cztery mini wzmacniacze odtwarzały słynne barwy oryginalnych konstrukcji z absolutną wiernością. Foxgear V-100 inspirowany jest wzmacniaczami VOX z lat 60. M-1959 to ukłon w stronę brytyjskich wzmacniaczy Marshall, które ukształtowały historię rocka. HW-103 oddaje charakter wzmacniaczy HiWatt z lat 70., a TW-100 to znakomite barwy wzmacniaczy fendera z lat 60. i 70.

Do profesjonalnego nagrywania D.I. dostępne jest zrównoważone wyjście XLR, wyposażone w analogową technologię VariCab, które może być używane równolegle z prawdziwym głośnikiem (podpiętym do wyjścia Speaker Out). Jednakże już sama emulacja głośników 1x12", 2x12" lub 4x12" daje świetne brzmienie nawet w trybie bezpośrednim.

Nowe mini wzmacniacze Foxgear są już dostępne, a ich cena sugerowana wynosi 249 EUR / 229 GBP.

FOXGEAR

Za marką Foxgear stoją inżynierowie Ugo Baroni i Chicco Bellini, którzy już wywołali spore zamieszanie swoimi butikowymi markami wzmacniaczy podłogowych i efektów Baroni i Gurus. Na obszernej liście artystów używających ich sprzętu są takie postacie jak David Gilmour, Steve Lukather, Phil Campbell, Alan Parsons, Doug Aldrich, Phil X czy Albert Lee.