Gitarzysta Slipknot dołącza do ESP!

Newsy

Sound Service

Gitarzysta Slipknot dołącza do ESP!

ESP Guitars ogłosiło dziś, że gitarzysta Mick Thomson, znany z kultowego, amerykańskiego zespołu metalowego Slipknot, dołączył do grona artystów marki ESP. Firma potwierdziła również, że trwają prace nad nową gitarą ESP/LTD Signature Series sygnowaną nazwiskiem Thomson.

Dla marki ESP jest to ważne wydarzenie. Jak mówi Tony Rauser, dyrektor ESP ds. relacji z artystami:

"Cieszymy się, że możemy powitać Micka jako członka rodziny ESP. Jest on jednym z najbardziej szanowanych i wpływowych muzyków w świecie gitary metalowej. Intensywność jego agresywnego stylu gry w zespole Slipknot idealnie pasuje do energii firmy ESP."

Z kolei sam Mick Thomson skomentował to tak:

"Nie mógłbym być szczęśliwszy, będąc w rodzinie ESP. Jestem pod wrażeniem wszystkiego z tej stajni, na czym grałem na żywo, a wszyscy ludzie ESP, z którymi miałem do czynienia, mają wspaniałą energię. Obecnie pracujemy nad specyfikacjami customowych modeli, które - jak myślę - będą zabójcze. Trwało to ciut dłużej niż oczekiwałem, ponieważ wybór modelu nie był łatwy. Zbyt wiele możliwości..."

Pochodzący z Des Moines w stanie Iowa Mick Thomson dołączył do Slipknot w 1996 roku, niedługo po powstaniu zespołu, który był nominowany do 10 nagród Grammy i otrzymał wiele innych wyróżnień. Od czasu wydania ich debiutanckiego albumu w 1999 roku, Slipknot sprzedał ponad 30 milionów albumów na całym świecie. Innowacyjny styl gitarowy Thomsona przyniósł mu uznanie zarówno w prasie muzycznej jak i wśród fanów. Wielu gitarzystów na całym świecie stara się uchwycić jego wyjątkową mieszankę mocnych riffów i porywających solówek. Oprócz siedmiu albumów studyjnych, Slipknot wydał także dwa albumy koncertowe, album kompilacyjny i pięć koncertowych płyt DVD. Ich najnowszy album "The End, So Far" ukazał się we wrześniu 2022 roku.