ESP i LTD Snakebyte Camo - nowe gitary sygnowane przez Jamesa Hetfielda

Newsy
Pozostałe artykuły marki ESP
ESP i LTD Snakebyte Camo - nowe gitary sygnowane przez Jamesa Hetfielda

Firma ESP Guitars zaprezentowała modele gitar sygnowane przez Jamesa Hetfielda - ESP i LTD Snakebyte Camo.

Gitary wraz z wieloma innymi nowymi instrumentami na 2022 rok zostały zaprezentowane w ramach internetowego streamu „ESP Presents 2022 – Phase 1”.

Oryginalnie wprowadzone w 2011 roku modele Snakebyte w wersjach ESP i LTD Camo posiadają mahoniowe korpusy oraz wklejane gryfy z mahoniu o profilu Thin U. W wersji ESP jest to jednoczęściowa szyjka z hebanową podstrunnicą, złożony z 3 kawałków gryf LTD zaopatrzono w heban Macassar. Nabito na nich 22 progi XJ i ozdobiono perłowymi marerami kropek oraz efektownymi inkrustacjami węża na 12 progu. Zgodnie z nazwą Camo gitary wyróżnia oryginalne wykończenie „kamuflażu”.

Snakebyte Camo opiera się na bardzo specyficznym wykończeniu kamuflażu, które James zlecił nam zaimplementować w jednej ze swoich gitar ESP Custom Shop”, mówi Matt Masciandaro, prezes i dyrektor generalny ESP Guitar Company. „Wielu fanów Metalliki widziało już Jamesa grającego na swoim Snakebyte Camo podczas koncertów i występów na festiwalach. Cieszymy się, że możemy udostępnić tę wspaniałą gitarę publiczności i oraz uczestniczyć w bardzo szczytnym celu.”

Część dochodu ze sprzedaży gitar firma ESP Guitars przekaże na rzecz fundacji stworzonej w 2017 roku przez członków zespołu Metallica oraz ich managementu - All Within My Hands Foundation

Model ESP jest w całości pokryty lakierem Camo, w wersji LTD wykończeniem tym objęto top korpusu i główki. W obu gitarach zastosowano mostek tune-o-matic (Tonepros Locking) ze strunociągiem, ESP Snakebyte Camo posiada blokowane klucze Sperzel oraz straplocki Dunlop, LTD Snakebyte Camo zaopatrzono w klucze LTD i standardowe zaczepy.

Za brzmienie gitar odpowiada para aktywnych humbuckerów EMG JH „HET” sygnowanych przez Jamesa Hetfielda, z oddzielną regulacją głośności oraz 3-pozycyjnym przełącznikiem. Gitary dostarczane będą w komplecie ze sztywnymi futerałami również w wykończeniu Camo.

www.espguitars.com
www.sound-service.eu